płaski brzuch w dobrym stylu

Płaski brzuch w dobrym stylu

Wiosna zagościła już na dobre, mamy coraz więcej okazji do spotkań z przyjaciółmi, podczas których z pewnością Panie (a może Panowie też?) poruszą niejeden temat.

Gdy spotykam się z przyjaciółkami, zawsze musimy przejść do odchudzania, a już w szczególności do marzeń o płaskim brzuchu. Z pewnością nie tylko nam spędza to sen z powiek, ale skoro wiosna już za oknem, to czas zadbać o nasze przysłowiowe „oponki”.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii płaski brzuch

Pozbyć się ciężaru

Dużo osób narzeka na uczucie ciężkości, dlatego warto się zainteresować tym, co jemy. W sezonie wiosennym mamy dostępnych coraz więcej świeżych warzyw i owoców, z których zawsze wyczarujemy coś pysznego. Popularne zupy-krem, na przykład z gruszki i pietruszki (i to nie żart!), zaskoczą niejedną Panią lub Pana smakiem i wpłyną na pozytywnie na metabolizm . Zauważyłam, że dania przyrządzone bezpośrednio przeze mnie, do których nie wrzucam gotowych mieszanek, szkodzą mi mniej, niż te, do których zdarza mi się użyć, np. gotowego sosu.

Drogie Panie, zwróćcie uwagę na to, jak reaguje Wasz żołądek. Po czym czujecie się tylko „pełne”, a po czym najedzone i jednocześnie lekkie. Często jedzenie ma znaczący wpływ na to, jak wygląda nasz brzuch. Dużą rolę odgrywa tu również regularne spożywanie posiłków. Warto jeść mniej, ale częściej – nasz metabolizm przyspieszy, pozbędziemy się uczucia ciężkości

Aktywna wiosna

Płaski brzuch to nie tylko jedzenie, ale także ćwiczenia. Nie każda z nas chce się katować brzuszkami, czy regularnym bieganiem. Osobiście jestem fanką przeróżnych form aktywności, dlatego po mieście poruszam się rowerem, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Oczywiście rower to nie wszystko, więc jeśli dysponujemy dodatkową godziną czasu warto zainteresować się zajęciami, które pozwolą nam ukształtować mięśnie brzucha oraz spalić kalorie. Sama niedawno odkryłam zajęcia z Zumby! Zauważyłam, że instruktorzy zawsze zarażają pozytywną energią tańca, a na niektórych z nich zwracają szczególną uwagę na ćwiczenia z okolic brzucha czy bioder.

Wielu z nas wydaje się, że posiadanie płaskiego brzucha to ciężka praca. Wystarczy odrobina chęci, by przygotować coś dobrego (ale lekkiego i zdrowego) do jedzenia. A potem pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w sporcie. Wtedy płaski brzuch przywita nas latem, gdy całą wiosnę będziemy aktywni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Joanna Erd

Joanna Erd

Dotychczas zapalona miłośniczka wspinaczki, ostatnio poznaje jogę. Przekonała się, że sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale także charakter. Poza tym jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *