Nowy taneczny trening - Urbhanize®

Nowy taneczny trening – Urbhanize®

Czym jest Urbhanize®, kiedy powstał i jak się go tańczy opowiedział serwisowi FitPlanner.pl instruktor Krystian Porębski.

Urbhanize® to taneczny fitness bazujący na krokach Hip Hopu i street dance. Trening ten jest jednym z nowszych, bo powstał w 2015 roku. Urbhanize® łączy elementy Hip Hopu z intensywnym treningiem cardio dzięki dodaniu pakistańskiego/indyjskiego tradycyjnego tańca Bhangra.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii urbhanize

Pierwszy raz na żywo Urbhanize® zobaczyłem w Pradze na Reebok Wellness Marathonie, gdzie był prezentowany przez twórców programu, czyli przez Tinę i Dennisa Thomsenów. Od razu się w nim zakochałem, m.in. dzięki temu, że formuła Urbhanize® jest bardzo łatwa do powtarzania, ale też do nauczania, co pozwala na doskonałą zabawę podczas zajęć i porządną dawkę treningu, jednocześnie nie czując, że się trenuje.

Urbhanize®
Urbhanize®

Korzyści płynące z Urbhanize® to nie tylko poprawa wydolności, ale również – dzięki dodaniu do zajęć treningu wzmacniającego – wzmocnienie całego ciała. Podczas trenowania Urbhanize® czuje się niesamowitą energię i wyzwalane endorfiny, do tego poprawia się swoją wydolność sercową – a więc trening przez zabawę, odreagowanie stresu, zostawienie problemów za drzwiami sali i zrelaksowanie się w trakcie ćwiczeń… Tak, to jest możliwe!

Ideą Urbhanize® jest zaproponowanie czegoś totalnie innowacyjnego i nowego w ciągle rozwijającym się świecie tanecznego fitnessu, poprzez umożliwienie kursantom poczucia feelingu płynącego z muzyki funky oraz wyrażenie się przez proste do wykonania kroki, które są po prostu cool.

Trening ten jest nowy, nie jest jeszcze o nim głośno i nie ćwiczy się go w wielu klubach, ale już wkrótce, bo w czerwcu, odbędzie się w Polsce wielki maraton Urbhanize® i dużo kolejnych szkoleń instruktorskich. Mam więc nadzieję, że już niebawem będzie on coraz łatwiej dostępny dla użytkowników, pozna go więcej osób i zakocha się w nim – tak jak ja :)

Autor: Krystian Porębski – instruktor Zumby Fitness oraz Urbhanize®.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Krystian Porębski

Krystian Porębski

Sympatyczny i serdeczny a do tego super utalentowany instruktor Zumby Fitness oraz Urbhanize, Szkolony przez najlepszych na m.in. szkoleniach Zumba Pro Skilss w Sztokcholmie prowadzonych przez Steve'a Boedta. Swoim tańcem i niesamowitym uśmiechem każdego wciągnie w wir zabawy jakimi są zajęcia Zumba Fitness i Urbhanize. Na jego zajęciach wiek i płeć nie mają znaczenia - liczy się tylko dobra zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *