nauka tańca - skupienie na ciele

Nauka tańca – dlaczego warto się zdecydować?

Taniec jest dość ważnym elementem naszego życia, każda większa impreza, czy tez wyjście w weekend kończy się na parkiecie. Chociaż wiemy, że ten taniec gdzieś na nas czeka, wciąż tłumaczymy się tym, że nie umiemy. Istnieje jednak znane na całym świecie powiedzenie, że taniec nie zna wieku i ograniczeń, tańczyć może każdy.

Taniec dla amatorów

Nie każdy tancerz musi brać udział w zawodach. W zasadzie taniec jest czymś, co łączy ludzi. Tańcząc amatorsko można poznać wiele ciekawych osób. Ważne jest również to, że w przypadku niektórych tańców możemy też poznać samego siebie, swoje ciało. Nie można też zapominać, że taniec to świetny sposób na aktywność fizyczną.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii nauka tańca

Profesjonalne tańczenie

Taniec profesjonalny jest bardzo wymagające. Tancerze spędzają wiele godzin na treningach. Tylko nieliczni zajmują się czymś innym poza tańcem, dla większości jest to praca i pasja w jednym. Najważniejsze jest przygotowywanie się do kolejnych turniejów tanecznych, które obywają się regularnie, nawet kilka razy w roku. To zabiera dużo czasu i ogranicza wszystkie inne aktywności.

Jak do tego dojść?

Tańca nie da się wyuczyć na siłę, potrzebna jest pasja, rodzice bardzo często lekceważą ten element, na siłę zmuszając swoje dzieci do uczestnictwa w zajęciach. Jeśli małe dziecko nie zarazi się pasją, nigdy nie będzie profesjonalnym tancerzem. Mówimy o dzieciach, bo im wcześniej zacznie się przygodę z tańcem, tym lepiej. Każdy profesjonalny tancerz zaczynał będąc w podstawówce lub nawet w przedszkolu. Na całym świecie znajdziemy tylko jednostki, które rozpoczynały dużo później.

Ważne jest ciało

W pracy tancerza bardzo ważnym elementem jest ciało, im bardziej umięśnione i wysportowane, tym lepiej. Tancerz musi być plastyczny. W momencie, gdy osoba dorosła rozpoczyna taniec, uzyskanie tej plastyczności i gibkości jest trudniejsze, bo ciało jest mniej rozciągnięte. Dlatego najlepiej jest zacząć treningu już, jako dziecko, gdzie ciało dopiero się rozwija i jest bardziej plastyczne, można je kształtować.

Profesjonalne tańczenie jest wymagające, często zdarzają się kontuje, które mogą wyeliminować tancerze z działu w turniejach. Na szczęście coraz więcej osób zaraża się pasją do tańca, a więc trenerzy zawsze będą potrzebni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *