taniec hip hop

Hip-hop taniec z ulicy

Styl taneczny hip-hop jest ściśle związany ze stylem muzycznym o tej samej nazwie. Chociaż sama muzyka ukształtowała się w latach 70 XX wieku, uważa się, ten styl taneczny jest nieco straszy. Chociaż, jak wiadomo, został rozpropagowany właśnie dzięki tej muzyce.

Afro-amerykanie – to ich dzieło

Hip-hop kojarzymy głównie ze społecznością Afro-amerykańską. Nie da się ukryć, że najlepsi raperzy są czarnoskórzy. Można nawet stwierdzić, że posiadają pewne predyspozycje genetyczne, które umożliwiają im śpiewanie w ten właśnie sposób. Oczywiście w przypadku tańca nie mamy wyraźnego podziału między rasy, jednak wciąż w teledyskach hip-hopowych częściej znajdziemy osoby czarnoskóre, niż białe.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii taniec hip hop

Czy to proste?

Hip hop to nie salsa, czy tango, gdzie ruchy są bardzo ściśle określone, w zasadzie hip-hop to taniec otwarty, nowoczesny, który może być dowolnie zmieniany na potrzeby muzyki. Bardzo często ukłuty taneczne zawierają elementy różnych innych tańców w tym:

  • twerkingu;
  • afro dance;
  • funk;
  • soul;
  • jazz.

Bez ubrania nie ma hip hopu.

W zasadzie hip hop jest dość specyficznym tańcem, który wymaga specjalnego stroju. Zwykle są do dresy lub inne szerokie ubrania, również charakterystyczne dla osób reprezentujących tę subkulturę. Osoba tańcząca ten styl w legginsach lub stroju do tańca towarzyskiego nigdy nie będzie wyglądała przekonywająco.

Hip hop może być sensualny?

Chociaż hip hop kojarzymy głównie z ostrym, wyraźnymi dźwiękami oraz ruchami, zdarzają się również sensualne choreografie hip-hopowe. W zasadzie styl ten bardzo ewoluuje i z roku na rok powstają kolejne rodzaje hip-hopu nawiązujące do innych popularnych stylów w tańcu.

Popularność hip hopu

Nie można zaprzeczyć, ze hip-hop to jeden z najpopularniejszych stylów tanecznych na całym świecie. Ponieważ jest stosunkowo prosty mogą go tańczyć również dzieci. W zasadzie w całej Polsce organizowane są lekcje hip-hopu. W przypadku amatorów ruchy stanowią kwestię drugorzędną, liczy się tylko radość czerpana z tańca. Jednak w momencie, gdy dana osoba wkracza na zaawansowany etap, poprawność jest niezwykle istotna. Z całą pewnością największa zaletą tego tańca jest brak konieczności posiadania partnera.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *