na naukę pływania nigdy nie jest za późno

Na naukę pływania nigdy nie jest za późno

Najszybciej umiejętność pływania przyswajają sobie dzieci. Dzieje się to podczas zabaw w wodzie, z użyciem zabawek, desek do pływania lub zawodów rówieśniczych. Jednak na naukę pływania, nigdy nie jest za późno. Człowiek dorosły potrzebuje około dziesięciu godzin, aby zacząć pływać na poziomie początkowym. Najlepiej skorzystać w tym celu z nauki pływania dla dorosłych.

Jeśli jednak takowej szkółki w twoim otoczeniu nie ma, a nauka z dziećmi niezbyt ci odpowiada, możesz spróbować nauki pod okiem ratownika. Dobrze pływający znajomy również jest dobrym nauczycielem.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii nauka pływania dla dorosłych

Nauka pływania dla dorosłych – Jak to zrobić?

  • Nauka pływania dla dorosłych na plecach

Woda na pewno cię utrzyma! Sprawdź to, kładąc się na plecach i rozluźniając ciało. Taki relaks może trwać bardzo długo. Nie bój się zanurzyć głowy w wodzie. Łatwiej nauczysz się pływania, nie myśląc, jak tu jej nie zanurzyć!

  • Nauka pływania dla dorosłych z liną

Na głębszej części basenu ćwicz w pobliżu liny. Zawsze możesz się jej przytrzymać. Gdy poczujesz się pewnie, próbuj poruszać nogami i rękami, odbijać od ścianki basenu i przemieścić się na małą odległość. Zawsze obok liny. To doskonała zabawa.

  • Nauka pływania dla dorosłych strzałką

Spróbuj przepłynąć strzałką (ręce złożone jak do modlitwy i proste w łokciach), odbijając się stopami od ścianki basenu. Głowę trzymaj zanurzoną, miedzy ramionami. Przypominasz torpedę? To dobrze. Opanuj taki ruch wzdłuż liny. Stopniowo zwiększaj dystans.

  • Nauka pływania dla dorosłych żabką

A teraz czas na opanowanie np. żabki lub kraula. Najlepiej z pomocą ratownika na basenie. Żabka jest stylem łatwym do nauki i bardzo popularnym. W związku z tym, że gimnastykuje całe ciało, osoby pływające żabką zachowują szczupłą sylwetkę.

  • Nauka pływania dla dorosłych kraulem

Trudniejszym stylem, ale najszybszym, jest kraul. Polega na wykonywaniu szybkich i płynnych ruchów. Kraul jest stylem naturalnym dla ludzkiego ciała, stąd po zakończeniu pływania następuje szybsza regeneracja sił, niż w przypadku pływania innymi stylami. Kraul jest lubiany przez pływaków.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *