kendo

Kendo – japońska sztuka walki sposobem na efektywny trening

Dbanie o kondycję fizyczną, a co za tym idzie, o zdrowie i dobre samopoczucie, nie musi być męką i kojarzyć się z nudą. Wiele osób czuje się zniechęconych typowymi treningami na siłowni, bieganiem itd. Szukają więc oni różnych urozmaiceń. Ciekawą alternatywą wydają się azjatyckie sztuki walki. Ostatnimi czasy na popularności zyskuje chociażby kendo. To dyscyplina o wielowiekowej tradycji – walka inspirowana szermierką samurajów.

To cała sztuka, opierająca się na ściśle określonych zasadach, wymagająca sprawności, odporności i wytrzymałości. Dlatego jest to także doskonały sposób na aktywną rekreację i poprawę kondycji. Coś w sam raz dla osób, szukających nowych, dodatkowych wrażeń, uwielbiających podejmowanie wyzwań i podnoszenie sobie poprzeczki.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii kendo

Kendo – zasady

Na pewno nieprzypadkowo coraz więcej klubów sportowych oferuje możliwość trenowania kendo. To niezwykle atrakcyjna dyscyplina, pozwalająca na wyćwiczenie koordynacji ruchowej, refleksu. Nie chodzi tutaj o to, by pokonać przeciwnika swoją siłą, a sprytem, sprawnością, umiejętnością stosowania uników itd. Tak więc trenowanie kendo ma niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o ogólny rozwój. Wymaga to samodyscypliny, maksymalnej koncentracji na ruchach przeciwnika i wyćwiczenia zdolności szybkiego reagowania. Kendo to rodzaj szermierki, w tej dyscyplinie używa się jednak mieczy wykonanych z bambusa. Ta sztuka walki jest niezwykle popularna nie tylko w samej Japonii – jak się szacuje, już 7 mln ludzi na całym święcie wybrało ten rodzaj treningu. Organizowane są także turnieje, w których mogą walczyć najlepsi zawodnicy – także w Polsce są takie imprezy.

Kto może trenować kendo

Generalnie opanowanie zasad kendo nie jest łatwe – regularne treningi, po kilku latach dopiero mogą przynieść naprawdę dobre efekty. W tym czasie uda się opanować podstawy. To nie jest łatwy sport, ale dzięki temu może być prawdziwą inspiracją i wzywaniem. Mogą je podejmować także osoby początkujące, które nie miały wcześniej do czynienia z innymi sztukami walki – determinacja, zaangażowanie pomogą osiągać świetne wyniki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Grzegorz Miąsik

Grzegorz Miąsik

Niedawno odkrył crossfit i uważa, że jest to sport idealny. Odpowiednia mieszanka wysiłku siłowego z treningiem kondycyjnym pozwalająca oczyścić głowę i dodająca energii. Poza tym fan wspinaczki, boulderingu, fotografii i filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *