joga śmiechu

Joga śmiechu – Jakie efekty przynosi śmiech ?

“Śmiech to zdrowie”  jak powiadają! I dużo w tym racji. Śmiech posiada niezwykłe właściwości zdrowotne. Jakie? Kiedy się śmiejesz musisz nabrać, aż trzy razy więcej powietrza. W ten sposób dotleniasz cały swój organizm tak prostą czynnością. A do tego gwałtowne skurcze przepony oczyszczają płuca ze szkodliwych substancji. Sam śmiech wpływa pozytywnie na pracę serca, dzięki przyspieszonym skurczom mięśnia sercowego. Śmiech również świetnie działa na poprawę koncentracji i zapamiętywanie, dzięki temu, że dotlenia nie tylko organizm ale i mózg.

Śmiejąc się zwiększasz również swoją odporność na zachorowania, gdyż wtedy produkujesz znacznie większą ilość limfocytów T, odpowiedzialnych za niszczenie wirusów w organizmie. Twój mózg podczas śmiechu wydziela endorfiny, które ochronią Cię przed stanami zapalnymi, bólami i sprawią, że poczujesz się zadowolona(y). Śmiech hamuje także niekorzystne dla zdrowia hormony: adrenaliny i kortyzolu, które osłabiają organizm.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii joga

Śmiech dobry jest na złagodzenie stresu, gdyż hamuje hormony, odpowiedzialne za stres. Doda Ci energii na cały dzień.

Śmiech piękności NIE szkodzi.

Podczas śmiechu rozszerzają się naczynia krwionośne w skórze, co powoduje lepsze ukrwienie głowy i oczyszczenie skóry. Poprawisz w ten sposób swój stan cery i włosów.

A może śmiech na odchudzanie? Śmiech angażuje pracę mięśni nie tylko twarzy ale i przepony, brzucha i ramion. Rytmiczne skurcze mięśni brzucha przyśpieszają trawienie. Dzieje się tak, gdyż pobudzane do pracy zostają narządy takie jak trzustka, wątroba i śledziona. Śmiej się nawet minutę, a spalisz już 12 kcal!

Obejrzyj film Jogina śmiechu “Dlaczego warto się śmiać ?”

 

Jeśli szukasz zajęć Jogi śmiechu, to szykują się darmowe warsztaty w Zgierzu!

Kiedy? 23 września 2015

Gdzie? Pracownia, ul. Łódzka 82/84, Zgierz.

O której? godz 18-19:30.

Więcej o wydarzeniu na facebook’u  – link !

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *