joga kręgosłupa - pomoc w bólach kręgosłupa

Joga – na pomoc w walce z bólem kręgosłupa

Siedzący tryb życia to prawdziwa zmora naszych czasów. Niestety, tego raczej nie da się zmienić- kilka godzin dziennie spędzanych przy biurku, jazda samochodem, oglądanie telewizji czy korzystanie z komputera po powrocie do domu – to wszystko sprawia, że prędzej czy późnej każdy z nas zaczyna odczuwać dolegliwości związane z kręgosłupem. Nie można bagatelizować tego problemu. Najlepiej jest zacząć działać zanim jeszcze zaczniemy je odczuwać. Jeśli siedzący tryb życia to określenie, które możemy odnieść do siebie, to jest to konieczne. Niestety, jeżeli kręgosłup już da nam o sobie znać, to wtedy walka z tymi dolegliwościami będzie bardzo trudna. Nie ma się co jednak martwić – regularne , odpowiednio dobrane ćwiczenia pomogą nam zadbać o to, by wspomóc się w tym zakresie.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii joga kręgosłupa

Dlaczego joga jest polecana w przypadku bólu pleców

Warto w tym celu sięgnąć do sprawdzonych, skutecznych ćwiczeń. Joga, z wielowiekową tradycją, ostatnimi czasy zyskująca na popularności, wręcz modna – jak najbardziej sprawdzi się także, jeśli chcemy wspomóc nasz kręgosłup i uwalniać się od bólu. Ćwiczenia, takie jak joga kręgosłupa, będą działać także profilaktycznie. Warto więc zapisać się na kurs, by poznać dokładnie, jakie są propozycje – to będzie dobry sposób na zapoznanie się z tym, jak należy prawidłowo wykonywać ćwiczenia. Co ważne, właściwie większość pozycji –tzw. asanów – ma korzystny wpływ na nasze plecy. Chodzi generalnie o to, by wzmacniać mięśnie – wtedy kręgosłup nie jest tak bardzo narażony na przeciążenia. To właśnie słabe mięśnie – nie tylko kręgosłupa, ale i brzucha powodują bóle. A te potrafią skutecznie utrudnić życie i zniechęcić do wykonywania jakichkolwiek czynności – wie o tym, każdy, kogo taka dolegliwość dosięgła choć raz.

Można spróbować ćwiczyć też we własnym domu, jeśli nie chcemy zapisywać się na kurs. Warto więc poznać kilka przykładowych pozycji. Głównie polegają one na rozciąganiu mięśni kręgosłupa – poprzez wyciąganie rąk w górę i w przód w określonej pozycji – stojącej, leżącej, klęczącej. Ważne jest, by w danej pozycji – przy maksymalnym napięciu mięśni – wytrzymać jak najdłużej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *