joga hormonalna

Joga hormonalna. Zalety stosowania

Joga hormonalna to specyficzny rodzaj terapii, opierający się na wewnętrznym masażu organów. Jej celem jest pobudzenie do pracy żeńskiego systemu hormonalnego, który z wiekiem przestaje funkcjonować prawidłowo. To dlatego tak polecana jest kobietom w okresie menopauzy, a także wszystkim tym, które narzekają na żeńskie dolegliwości czy też spadek libido.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii joga

Kobiecy układ hormonalny znacznie różni się od męskiego. Kiedy wraz z wiekiem zaczyna szwankować, a nad nami unosi się widmo męczącej menopauzy, warto jest w porę o siebie zadbać. Z pomocą przychodzi nam tutaj joga hormonalna – ćwiczyć ją można codziennie, zaś minimum – dwa razy w tygodniu. Dzięki temu przywrócimy równowagę hormonalną naszego organizmu bez niepotrzebnego udziału leków. Pierwsze efekty zaś, z poprawieniem nastroju oraz kondycji ciała, skóry i włosów na czele, zaobserwujemy po około trzech miesiącach.

Zalety uprawiania jogi hormonalnej

Tutejszy typ jogi ma nam zapewnić młodość, siłę i energię witalną. Pomaga w zwiększeniu świadomości własnego ciała, koryguje wady postawy, zwiększa ruchomość stawów, pięknie modeluje sylwetkę oraz wzmacnia kości i muskulaturę. Do tego dochodzi poprawa naszej kondycji, powrót do dawnej formy, doskonałe samopoczucie, skutecznie opanowany stres oraz lepsza samoocena.

Na tym jednak zalety się nie kończą – w zależności od tego, z jakimi problemami się zmagamy, inny będzie wpływ tutejszych ćwiczeń. Joga hormonalna ma na celu pobudzenie produkcji hormonów, dzięki czemu harmonizuje pracę całego organizmu, pomaga łagodzić objawy przekwitania bądź PMS, pozbyć się uderzeń gorąca, depresji, migren czy bezsenności.

Do tego korzystnie wpływa na koncentrację i pamięć, podnosi libido i likwiduje przykre przypadłości, od wypadania włosów zaczynając, a na suchości pochwy kończąc. Zalecana jest także w leczeniu bezpłodności, walce z trądzikiem, niedoczynność tarczycy, a także w trakcie terapii hormonalnej, kiedy zamierzamy zmniejszyć dawki leków. Co więcej, pomaga pozbyć się cyst na jajnikach i obniża cholesterol.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *