Jaki strój do ćwiczeń Pole Dance

Jaki strój do ćwiczeń Pole Dance ?

Najlepszy strój do ćwiczeń Pole Dance to taki, który nie będzie krępował Twoich ruchów. Będzie wygodny i nie będzie zasłaniał rąk i nóg. Wszystkie ruchy, które będziesz wykonywała wymagać będą od Ciebie dobrej przyczepności. Dlatego ręce i nogi, prócz nadgarstków i stawu skokowego, nie mogą być zasłonięte żadnym materiałem. Twoja odkryta skóra ułatwi Ci podczas treningów zaczepienie się na rurze. Dla swojego bezpieczeństwa nie stosuj żadnych balsamów do ciała ani olejków. Utrudnią Ci one wykonywanie ruchów i Twoje ciało wyślizgnie się podczas ćwiczeń.

Top fitness i krótkie spodenki do ćwiczeń Pole Dance

Podczas treningu Pole Dance będziesz się pociła i wykonywała ruchy całym swoim ciałem. Dlatego zakładaj na zajęcia krótki top fitness i krótkie przylegające spodenki. Taki strój nie będzie krępował Twoich ruchów i ułatwi Ci zadanie przy wykonywaniu różnych pozycji na rurze.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii pole dance
Strój do ćwiczeń Pole Dance
Strój do ćwiczeń Pole Dance

Buty do Pole Dance

W ćwiczeniach Pole Dance najlepiej nie stosować obuwia dla lepszej przyczepności. Jeśli nie boso to można stosować zwykłe skarpetki lub baletki. Jedynie kiedy trenujesz choreografię, wtedy zakładasz profesjonalne buty na szpilce tzw. “szklanki”. To przezroczyste buty na wysokim obcasie. Świetnie się prezentują podczas wykonywania ruchów na rurze.

Profesjonalne buty do Pole Dance - "szklanki"
Profesjonalne buty do Pole Dance – “szklanki”

Opaski na nadgarstki lub frotki

Wiele figur na rurze wymaga siły w rękach i wytrzymałości. Z początku będzie Ci trudno utrzymać równowagę i będziesz się obijała o rurę. Abyś nie musiała kończyć zajęć z siniakami i kontuzjami chroń swoje nadgarstki. W tym celu zakładaj opaski lub frotki by zniwelować obtarcia.

Getry

Bardzo ważne jest, by chronić podczas ćwiczeń Pole Dance dolne partie nóg przed obtarciami. Dlatego najlepiej na staw skokowy założyć getry. Zniwelują niechciane kontuzje i poprawią samopoczucie podczas wykonywanych ruchów na rurze.

Inne dodatki do pole dance

Kiedy opanujesz już kilka technik ruchowych na rurze (pole dance) możesz pokusić się o bardziej seksowny ubiór. Doda Ci więcej seksapilu i poczujesz się pewniejsza siebie. Zakładanie pończoch czy zakolanówek jest jak najbardziej wskazane. Zamiast stroju fitnessowego możesz założyć elegancką bieliznę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *