joga kundlinii - co możesz zyskać

Dlaczego joga Kundalini jest właśnie dla ciebie?

W świecie, w którym żyjemy w stresie, jesteśmy zabiegani i zestresowani ludzie coraz chętniej sięgają po metody, które pomagają wyciszyć się, uspokoić, nabrać dystansu do świata i sięgnąć dalej niż na sprawy materialne. Tym samym coraz większą popularnością cieszą się medytacje, a zwłaszcza joga Kundalini – jedna z prostszych technicznie odmian Jogi, z którą każdy chętny może sobie poradzić.

Ogromnym atutem jogi Kundalini jest jej przystępność. Jest ona prosta i bezpieczna dla wszystkich – bez względu na wiek, a nawet stopień sprawności fizycznej. Wystarczy opanować tylko kilka podstawowych elementów, czyli odpowiednią technikę oddychania (tzw. pranajama), pracę ze swoim ciałem (tzw. asany), odpowiednie mantry oraz medytacje.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii joga kundalini

Dlaczego warto stosować jogę Kundalini?

Korzyści ze stosowania jogi Kundalini można wymienić wiele i to na różnych płaszczyznach.

Wiele osób ceni sobie tę technikę medytacji ze względu na korzyści dla ciała. Osoby praktykujące regularnie jogę Kundalini ulepszają ogólną formę i kondycję ciała, które staje się mocniejsze, bardziej rozciągnięte i elastyczne. Zyskuje się nowe pokłady energii oraz witalności. Co więcej, poprawia się twoja sprawność umysłowa, czujesz się zrelaksowany, co też przekłada się na wyższą odporność i sprawność układu nerwowego.

Ale joga Kundalini to nie tylko korzyści natury cielesnej. Zyska na tej technice także twoja strona mentalna. Lepsza koncentracja, więcej energii i zapału do działania, nowe pokłady pozytywnej energii, a nawet pokonanie depresji i dojście do samoakceptacji – to kolejne atuty, dla których joga Kundalini cieszy się popularnością.

Ale – jak na jogę przystało – nie można zapomnieć również o korzyściach natury czysto duchowej, bo to przecież one są tymi kluczowymi w założeniach jogi. To prosta droga do samoświadomości, do odkrywania tajemnic świata niewidocznych dla innych ludzi, to zjednoczenie umysłu i ciała. Twoje życie stanie się bardziej intuicyjne i głębokie.

A są to tylko niektóre z wielu korzyści, jakie niesie ze sobą joga Kundalini.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Joanna Erd

Joanna Erd

Dotychczas zapalona miłośniczka wspinaczki, ostatnio poznaje jogę. Przekonała się, że sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale także charakter. Poza tym jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *