taniec brzucha czym jest

Czym jest taniec brzucha?

Dawniej taniec brzucha uważany był za taniec zmysłów, taniec, który uwodzi mężczyzn – poprzez konkretne ruchy brzuchem i biodrami do muzyki, poruszanie rękoma, arabskie tancerki zabawiały sułtanów oraz ich władców. Jest to jeden z najstarszych tańców na świecie! Dzisiaj taniec brzucha staje się coraz popularniejszą formą tańca, która pozwala nie tylko pracować nad swoim ciałem, ale również doskonale się bawić.

Taniec brzucha polecany jest paniom w każdym wieku – instruktorzy podkreślają, iż tego rodzaju zajęcia mają jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję: pomagają w budowaniu wiary w siebie, poprawiają nastawienie. Taniec pozwoli także na wyzwolenie pozytywnej energii oraz na wspaniale spędzony czas.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii taniec brzucha

Jak przygotować się do zajęć tańca brzucha?

Z pewnością konieczne będzie odpowiednie dopasowanie stroju – musi być on dopasowany, ale nie może krępować ruchów. Jeśli wybierzemy spodenki gimnastyczne, niech przylegają do ciała – podczas ćwiczeń w lustrach będzie można obserwować swoje ciało i doskonalić ruch. Koszulka lub top również nie powinny być luźne, aby nie przeszkadzały podczas wykonywania konkretnych figur. Ćwiczenia odbywają się zazwyczaj na boso. Panie mogą również przewiązać biodra chustą, która zalotnie będzie powiewać podczas ćwiczeń. Warto również być zaopatrzonym w ręcznik oraz butelkę z wodą do gaszenia pragnienia.

Podczas zajęć z instruktorką kursantki uczą się przede wszystkim podstawowych ruchów, koordynacji, umiejętności poruszania dłońmi w takt muzyki. Kolejnym etapem będzie poznanie kroków – również one są istotne podczas wykonywania kolejnych figur.  Wiele miejsca poświęca się również budowaniu poczucia wartości u pań – jest to niezbędne podczas tego rodzaju tańca.

Taniec brzucha pomoże Ci:

  • uelastycznić ciało, poprawić jego giętkość
  • wzmocnić kręgosłup
  • wzmocnić, ujędrnić oraz rozluźnić mięśnie stóp, łydek, ud
  • nabyć wiele elegancji i gracji ruchów
  • zrzucić kilka zbędnych kilogramów
  • pozbyć się stresu
  • doskonale się bawić przy dźwiękach orientalnej muzyki.
Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *