czym jest power joga

Czym jest power joga?

Uważasz, że klasyczna joga jest nudna? Koniecznie porzuć to przeświadczenie! Power joga to połączenie ćwiczeń aerobowych oraz nauki Wschodu – dzięki tym ćwiczeniom nie tylko osiągniesz wewnętrzny spokój, ale i udoskonalisz swoje ciało.

Dyscyplina ta powstała bazie fitness i asztangajogi – termin ten pojawił się w powszechnym użyciu w latach 90′ XX wieku – dzięki takiej nazwie udało się zbliżyć ją przede wszystkim do osób, które nigdy wcześniej z jogą nie miały nic wspólnego.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii power joga

To, co wyróżnia power jogę to fakt, iż nie ma ona serii pozycji, jednak podobnie jak w jodze asztanga kładzie olbrzymi nacisk na uelastycznienie ciała. To również powód, dla którego dyscyplina ta zdobyła tak wielkie uznanie na Zachodzie. Osoby praktykujące power jogę zwracają uwagę na szybkie rezultaty -intensywność treningu sprawia, iż możliwe jest rozgrzanie organizmu, pozbycie się toksyn.

Czym charakteryzuje się power joga?

Dyscyplina ta posiada stałą sekwencję dynamicznych asan, czyli pozycji. Są one odpowiednio pogrupowane i ułożone, przez co tworzą ściśle powiązany układ choreograficzny, który można porównać do tańca! Zmiany wykonywane w tym rodzaju jogi zalicza się do dynamicznych: wykonuje się podskoki pomiędzy kolejnymi pozycjami asan. Ważny jest również oddech, którego kontrola pozwoli również kontrolować własne ciało. Co bardzo istotne – instruktor namawia na oddychanie przez zamknięte usta. Tego rodzaju oddechy pozwalają na zaangażowanie do pracy przeponę oraz mięśnie brzucha. Power joga wymaga od osoby ćwiczącej pozostawanie w ciągłym ruchu. To doskonała metoda na spalanie kalorii, ale przede wszystkim wzmacnianie wszystkich partii ciała.

Power joga pomoże Ci:

  • uelastycznić i wzmocnić ciało
  • wzmocnić mięśnie pleców, brzucha, ramion
  • rozciągnąć przykurczone mięśnie
  • wyprofilować sylwetkę, wysmuklić ją, nadać jej płynność ruchów
  • poprawić wygląd i elastyczność skóry, działanie wewnętrznych narządów poprzez zewnętrzny masaż
  • oczyścić organizm z toksyn, podnieść odporność organizmu
Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Joanna Erd

Joanna Erd

Dotychczas zapalona miłośniczka wspinaczki, ostatnio poznaje jogę. Przekonała się, że sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale także charakter. Poza tym jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *