ćwiczenia z ketlebell

Kettlebell. Trening, który wzmocni nie tylko ramiona

Kettlebells, choć przypomina tradycyjny trening z hantlami, działa nie tylko na nasze ramiona – pomaga wzmocnić całe ciało, zwiększa naszą gibkość i sprawność ruchową, pomaga ćwiczyć koncentrację i koordynację, a do tego zwiększa efektywność naszego odchudzania. To dlatego stosowany jest dzisiaj tak w domach, jak i na siłowniach – tutejszy trening nie należy bowiem do kosztownych, a gwarantuje świetne efekty.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii kettlebell

Popularność kettlebells nie powinna nikogo dziwić – to świetny start dla wszystkich osób, które chciałyby od podstaw zgłębiać tajniki treningu siłowego. Trening przy ich udziale przypomina nieco ten z hantlami, jednak zapewnia nam jeszcze większą efektywność ćwiczeń – kettlebells mają bowiem inaczej niż one ulokowany środek ciężkości, dzięki czemu jeszcze lepiej wzmacniają mięśnie naszych przedramion, a także wymuszają na nas utrzymywanie ciągłego balansu, dzięki czemu nie odpoczywa tutaj żadna partia ciała. Ale jest to wysiłek, który się opłaci – dzięki kettlebells zafundujemy sobie smukłą i piękną sylwetkę, a przy okazji wzmocnimy całe ciało.

Jak wyglądają treningi?

Treningi opierają się na wykonywaniu kilkuminutowych serii i nie należą raczej do zbyt skomplikowanych – ten sam ruch wykonujemy tutaj wielokrotnie, jednak obciążenie, jakie sobie w ten sposób zapewniamy, bardziej przybliża trening do treningu ogólnorozwojowego niż zwyczajnego podnoszenia ciężarów. Pozycją wyjściową jest tutaj występujący w różnych odmianach swing.

Ten klasyczny, w wersji rosyjskiej, zakłada trzymanie odważnika obiema rękoma przed sobą i wprawienie go w ruch poprzez huśtanie nim – zaczynamy między naszymi nogami, a następnie podnosimy go coraz wyżej, aż sięgniemy na wysokość klatki piersiowej. Z kolei swing amerykański polega na unoszeniu odważnika jeszcze wyżej, aż na wysokość czoła. Oczywiście, osoby bardziej wprawione mogą huśtać odważnikiem przy użyciu jednej tylko ręki, a także podnosić go i opuszczać tak jak najzwyklejszy ciężar.

Aby ćwiczyć z kettlebell, nie musimy odwiedzać jednak siłowni – bez problemu kupimy je w dobrych sklepach sportowych i użyjemy ich w domu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Hubert Owerczuk

Hubert Owerczuk

Absolutny fan squasha! W sporcie znajduje przede wszystkim sposób na wypocenie trudów dnia codziennego. Lubi udowadniać sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych a przekraczanie własnych granic i słabości jest dla niego największym motywatorem do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *