ćwiczenia rozciągające na kręgosłup

Ćwiczenia rozciągające na kręgosłup

Cierpisz na bóle kręgosłupa? Wiecznie zabiegana/y w codziennym życiu i doskwiera Ci brak czasu na zajęcia sportowe? Proponujemy kilka prostych ćwiczeń rozciągających na bóle kręgosłupa. Możesz je wykonać samodzielnie w domu nie poświęcając na nie dużo czasu.

Poznaj również najczęstsze przyczyny bólu kręgosłupa i sprawdź co robisz źle, aby zadbać o jego prawidłową kondycję.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii ćwiczenia na kręgosłup

Ćwiczenia rozciągające mięśnie odcinka lędźwiowego

 

Przyczyny bólu kręgosłupa

Najczęstszymi przyczynami bólów kręgosłupa jest brak aktywności fizycznej, nadmierne obciążenie kręgosłupa, nieprawidłowa postawa ciała, stres i pośpiech.

Brak czasu na sport

Brak aktywności sportowej i siedzący tryb życia przyczynia się do osłabienia mięśni, co prowadzi do trudności w utrzymaniu kręgosłupa. Wtedy zaczynamy odczuwać bóle.

Obciążenie kręgosłupa

Nawet proste czynności dnia codziennego jak pochylanie się nad blatem kuchennym, czy deską do prasowania obciąża Twój kręgosłup, co sprawia niekomfortowe bóle kręgosłupa.

Nieprawidłowa postawa ciała

Nieprawidłowa postawa ciała, czyli jaka? Głowa spuszczona w dół, wypięty brzuch, zgarbione plecy, pochylone ramię, czy siad na podwiniętej nodze prowadzi do wad postawy, uszkodzeń stawów łączących kręgi oraz dyski.

Stres i pośpiech

Także zabieganie i stres w codziennym życiu prowadzi do bólów kręgosłupa. Stres wywołuje długotrwałe napięcie i przeciążenie mięśni, a wszystko to przez uwalnianą adrenalinę. W efekcie prowadzi to do chronicznego bólu i trwałych zmian zwyrodnieniowych.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *