bachata podstawowe kroki w parze

Bachata – podstawowe kroki w parach

Zaczynając swoją przygodę z nauką tańca bachata, pamiętajmy o ruchu bioder. To na nim między innymi się skupiamy podczas pierwszych kroków w nauce bachata. Charakterystyczne ruchy biodrami przypominają taniec salsy. Jednak bachata jest zdecydowanie wolniejsza i prostsza do opanowania. Poznaj podstawowe kroki w parze.

Prawidłowe trzymanie partnerki

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii bachata

Stańcie naprzeciw siebie. Mężczyzna kładzie prawą dłoń na łopatce partnerki. Lewą dłoń partner układa w kształt litery “V”, a partnerka zawiesza na nią swoją prawą dłoń.

Kierunek kroków

To w którym kierunku zaczniecie jest obojętne, a zasada jest prosta. Wystarczy pamiętać, że kiedy mężczyzna rozpoczyna taniec od lewej nogi, jego partnerka od prawej.

4 podstawowe kroki

Każdy krok dalej para wykonuje odliczając. Przy czym pierwsze trzy kroki odlicza “na raz” pierwszy krok, drugi krok “na dwa” i trzeci “na trzy”. Dopiero na  czwarty krok tzw. tap staje w miejscu i akcentuje ruchem biodra.

Reguły

W tańcu bachata nie ma sztywnych reguł. Można wprowadzać obroty, zmniejszać i zwiększać dystans między partnerami. W początkującym etapie nauki więcej zależy od kreatywności niż od techniki.

Jedyne to co należy opanować to proste ruchy, obroty w prawo i lewo, jak trzymać partnerkę i odczytywać sygnały partnera. Zaawansowane grupy wykonują już bachatowe figury, ale z czasem i Ty się ich nauczysz.

Obejrzyj przykładowy film z podstawowymi krokami tańca bachata w parach

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *