ćwiczenia na uda

Ćwiczenia na uda

Smukłe, jędrne uda to podstawa pięknego wyglądu nóg. Już dzięki kilku prostym ćwiczeniom możemy dopomóc tutaj szczęściu – szybko pozbędziemy się niechcianego tłuszczu i zlikwidujemy cellulit, a skóra stanie się bardziej elastyczna i napięta.

Proponowane przez nas ćwiczenia są proste i bezpieczne, a do ich wykonania nie potrzeba dodatkowych przyrządów. Każde ćwiczenie trwa po jednej minucie. Jeśli kondycja nam na to pozwala, za jednym razem możemy wykonać 2-3 serie treningowe.

Znajdź zajęcia sportowe w swojej okolicy na

FitPlanner.pl

  1. Półprzysiady

Rozstawiamy stopy na szerokość ramion. Kolana uginamy, wysuwając nasze biodra jak najdalej do tyłu. Uważamy przy tym, aby kolana nie wychodziły przed palce stóp. Plecy trzymamy proste. Wykonujemy półprzysiad, łącząc ręce na wysokości naszej brody i odwodząc je do tyłu przy każdym prostowaniu nóg. Dbamy też o prawidłowy oddech – wdychamy powietrze przy opuszczaniu bioder i wydychamy przy wznoszeniu.

  1. Przysiady

Czyli świetnie znane wszystkim ćwiczenie, które jednak – aby było skuteczne – musi zostać prawidłowo wykonane. Dlatego uważajmy tu na pozycję, zaczynając tak, jak w poprzednim ćwiczeniu. Tym razem jednak opuszczamy się niżej, całkowicie uginając kolana. Nie wolno nam odrywać stóp od podłoża. Wzrok kierujemy przed siebie, pamiętając o wyprostowanych plecach i prawidłowym oddechu oraz uważając, by kolana nie wyszły przed palce stóp.

  1. Przysiady w rozkroku

Stajemy w szerokim rozkroku, stopy kierujemy lekko na zewnątrz, zaś kolana uginamy we wskazywanym przez nie kierunku, Opuszczamy biodra na wysokość kolan, zachowując przy tym proste plecy. Uważamy, aby barki znajdowały się nad biodrami. W czasie przysiadu łączymy przed sobą ręce i opuszczamy je przy prostowaniu się.

  1. Wypady

Ustawiamy nasze stopy równolegle na szerokość bioder, ręce trzymamy wzdłuż ciała lub opieramy je na biodrach. Robimy duży krok do przodu, uginając kolano do momentu, w którym udo i łydka utworzą kąt prosty. Ważne jest, aby nasze kolana nie wychodziły tutaj przed palce stóp. Następnie wracamy do pozycji i powtarzamy wypad z drugą nogą. Po zakończonej serii modyfikujemy ćwiczenie, wykonując wypady w tył.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *