Ćwiczenia na mięśnie skośne i proste brzucha - nietypowe wykorzystanie maszyn

Ćwiczenia na mięśnie skośne i proste brzucha: Nietypowe wykorzystanie maszyn – część 5

Skręty tułowia przy użyciu wyciągu bloczkowego to ciekawe ćwiczenie, które wzmocni mięśnie skośne i proste brzucha.

Jak zacząć trening brzucha na wyciągu bloczkowym ?

Pozycja startowa ćwiczenia to napięty brzuch i stabilna pozycja (całe stopy na ziemi). Nogi powinny być unieruchomione i nie przekręcać się na boki. Trzymając uchwyt przyczepiony do linki wyciągu, wykonujemy skręt tułowia.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii płaski brzuch

Należy jednak pamiętać, że ruch musi odbywać się za pomocą mięśni brzucha, nie ramion, które powinny tylko pełnić rolę tak zwanego punktu zaczepienia. Ciężar nie może być za duży, bowiem nie będziemy w stanie wykonać powtórzenia, bez straty równowagi.

Ćwiczenie doskonałe urozmaica trening mięśni brzucha, które szybko przyzwyczajają się do bodźców treningowych i dobrze reagują na nowe i ciekawe rozwiązania.

Zaleca się wykonanie większej ilości powtórzeń na każdy bok (20-30), w pełnym skupieniu, które zagwarantuje dobre czucie mięśniowe. Jeśli podczas skrętów tułowia nie czujemy brzucha, powinniśmy szukać przyczyny w nienależytym wykonaniu ćwiczenia.

Koci grzbiet – zgięcie tułowia w przód wpłynie dodatkowo na pracę mięśni prostych brzucha. Pamiętajmy, że mięśnie brzucha to w większości włókna czerwone, więc duża intensywność, większa ilość powtórzeń i krótkie przerwy na odpoczynek między seriami będą tu idealnym rozwiązaniem.

Ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha – na wyciągu bloczkowym

Film instruktażowy:

Polecam

Autor: Przemysław Wójcik – Trener Personalny w Energy Fitness Klub Mokotów Tylko dla Kobiet

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Przemysław Wójcik

Przemysław Wójcik

Instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji sporty siłowe. Certyfikowany trener personalny, szkolony pod okiem najlepszych w Polsce – Akopa Szostaka i Roberta Piotrkowicza. Posiada uprawnienia z zakresu treningu funkcjonalnego z użyciem przyborów takich jak: bosu, trx czy kettlebell. Uczestnik szkoleń m.in. IFAA i MAURICZ.COM. Pasjonat ćwiczeń siłowych z elementami treningu funkcjonalnego i zdrowego odżywiania. Wciąż poszerza swoją wiedzę z zakresu fizjologii, anatomii, treningu i odżywiania. Z zawodu magister turystyki i rekreacji. Sport to jego pasja. Obecnie pracuje w klubie Energy Fitness tylko dla kobiet, gdzie prowadzi treningi ze swoimi klientkami, którym pomaga osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *