Przysiad na wyciągu poziomym

Przysiad na wyciągu poziomym: Nietypowe wykorzystanie maszyn część 6

Przysiady na wyciągu bloczkowym to jedno z wielu możliwości treningu na siłowni. Sprawdź jak ćwiczyć przysiady na wyciągu poziomym.

Czym jest wyciąg bloczkowy ?

Wyciąg bloczkowy to urządzenie, dzięki któremu możemy wykonywać wiele ćwiczeń na siłowni. Jednym z nich jest przysiad z przyciąganiem szerokiego drążka.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii sexy pupa

Na jakie partie mięśni wpływa trening z wykorzystaniem wyciągu bloczkowego ?

Ćwiczenie wpływa na wzmocnienie mięśni czworogłowych uda, pośladkowych, pleców i ramion. Brzuch, który jest napięty izometrycznie i trzyma w pozycji pionowej sylwetkę, także wykonuje dużo pracy. Przyciąganie drążka z jednoczesnym ściągnięciem łopatek wzmacnia górną część grzbietu, przez co ćwiczenie doskonale wpływa na całe ciało.

Ciężar musi być dopasowany tak, aby ruch był kontrolowany i płynny. Ustawienie stóp ukierunkuje pracę na proste (skierowane w przód) bądź wewnętrzne mięśnie uda (skierowane na zewnątrz).

Ćwiczenie stanowi ciekawą alternatywę na treningu i może dodatkowo zaskoczyć nasze mięśnie.

Przysiad na wyciągu poziomym

Autor: Przemysław Wójcik – Trener Personalny w Energy Fitness Klub Mokotów Tylko dla Kobiet

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Przemysław Wójcik

Przemysław Wójcik

Instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji sporty siłowe. Certyfikowany trener personalny, szkolony pod okiem najlepszych w Polsce – Akopa Szostaka i Roberta Piotrkowicza. Posiada uprawnienia z zakresu treningu funkcjonalnego z użyciem przyborów takich jak: bosu, trx czy kettlebell. Uczestnik szkoleń m.in. IFAA i MAURICZ.COM. Pasjonat ćwiczeń siłowych z elementami treningu funkcjonalnego i zdrowego odżywiania. Wciąż poszerza swoją wiedzę z zakresu fizjologii, anatomii, treningu i odżywiania. Z zawodu magister turystyki i rekreacji. Sport to jego pasja. Obecnie pracuje w klubie Energy Fitness tylko dla kobiet, gdzie prowadzi treningi ze swoimi klientkami, którym pomaga osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *