Przysiad na wyciągu poziomym

Przysiad na wyciągu poziomym: Nietypowe wykorzystanie maszyn część 6

Przysiady na wyciągu bloczkowym to jedno z wielu możliwości treningu na siłowni. Sprawdź jak ćwiczyć przysiady na wyciągu poziomym.

Czym jest wyciąg bloczkowy ?

Wyciąg bloczkowy to urządzenie, dzięki któremu możemy wykonywać wiele ćwiczeń na siłowni. Jednym z nich jest przysiad z przyciąganiem szerokiego drążka.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii sexy pupa

Na jakie partie mięśni wpływa trening z wykorzystaniem wyciągu bloczkowego ?

Ćwiczenie wpływa na wzmocnienie mięśni czworogłowych uda, pośladkowych, pleców i ramion. Brzuch, który jest napięty izometrycznie i trzyma w pozycji pionowej sylwetkę, także wykonuje dużo pracy. Przyciąganie drążka z jednoczesnym ściągnięciem łopatek wzmacnia górną część grzbietu, przez co ćwiczenie doskonale wpływa na całe ciało.

Ciężar musi być dopasowany tak, aby ruch był kontrolowany i płynny. Ustawienie stóp ukierunkuje pracę na proste (skierowane w przód) bądź wewnętrzne mięśnie uda (skierowane na zewnątrz).

Ćwiczenie stanowi ciekawą alternatywę na treningu i może dodatkowo zaskoczyć nasze mięśnie.

Przysiad na wyciągu poziomym

Autor: Przemysław Wójcik – Trener Personalny w Energy Fitness Klub Mokotów Tylko dla Kobiet

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Przemysław Wójcik

Przemysław Wójcik

Instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji sporty siłowe. Certyfikowany trener personalny, szkolony pod okiem najlepszych w Polsce – Akopa Szostaka i Roberta Piotrkowicza. Posiada uprawnienia z zakresu treningu funkcjonalnego z użyciem przyborów takich jak: bosu, trx czy kettlebell. Uczestnik szkoleń m.in. IFAA i MAURICZ.COM. Pasjonat ćwiczeń siłowych z elementami treningu funkcjonalnego i zdrowego odżywiania. Wciąż poszerza swoją wiedzę z zakresu fizjologii, anatomii, treningu i odżywiania. Z zawodu magister turystyki i rekreacji. Sport to jego pasja. Obecnie pracuje w klubie Energy Fitness tylko dla kobiet, gdzie prowadzi treningi ze swoimi klientkami, którym pomaga osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *