Ćwiczenia na brzuch Allahy

Ćwiczenia na brzuch: Nietypowe wykorzystanie maszyn – część 3

Allahy” to nietypowe, choć coraz bardziej popularne ćwiczenie na mięśnie proste brzucha. Aby je wykonać potrzebujemy wyciągu bloczkowego, uchwytu – tak zwanego „warkocza” oraz maty pod kolana.

Pozycja wyjściowa to stabilne, unieruchomione biodra i lekko zaokrąglone plecy. Następnie wykonujemy skłony tułowia w dół, gdzie pracujemy mięśniami brzucha, mocno je dopinając. Warkocz spleciony na klatce piersiowej pozwala odciążyć ramiona, tak aby ruch zaczynały i kończyły mięśnie proste brzucha.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii płaski brzuch

Ciężar powinien być dopasowany indywidualnie. Podczas ćwiczenia nie szarpiemy ciałem i wykonujemy powtórzenia starannie, by nie obciążać odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Łatwość w zmianie obciążenia na wyciągu, stanowi dodatkowy atut i możliwości postępu.

Do najczęściej popełnianych błędów podczas wykonywania allahów należą:

  • ruch wykonywany z bioder
  • skłony z prostym kręgosłupem
  • za duże obciążenie
  • ciężar ściągany za pomocą ramion
  • brak napięcia mięśni brzucha

Warto przestrzegać powyższych zaleceń i skupić na porządnym wykonaniu ćwiczenia.

Ćwiczenie na brzuch – allahy na wyciągu górnym

Allahy są doskonałym uzupełnieniem treningu i mogą urozmaicić plan treningowy, dając nowe bodźce dla ciała i likwidując rutynę w ćwiczeniach.

Polecam

Autor: Przemysław Wójcik – Trener Personalny w Energy Fitness Klub Mokotów tylko dla Kobiet

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Przemysław Wójcik

Przemysław Wójcik

Instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji sporty siłowe. Certyfikowany trener personalny, szkolony pod okiem najlepszych w Polsce – Akopa Szostaka i Roberta Piotrkowicza. Posiada uprawnienia z zakresu treningu funkcjonalnego z użyciem przyborów takich jak: bosu, trx czy kettlebell. Uczestnik szkoleń m.in. IFAA i MAURICZ.COM. Pasjonat ćwiczeń siłowych z elementami treningu funkcjonalnego i zdrowego odżywiania. Wciąż poszerza swoją wiedzę z zakresu fizjologii, anatomii, treningu i odżywiania. Z zawodu magister turystyki i rekreacji. Sport to jego pasja. Obecnie pracuje w klubie Energy Fitness tylko dla kobiet, gdzie prowadzi treningi ze swoimi klientkami, którym pomaga osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Jedna myśl na temat “Ćwiczenia na brzuch: Nietypowe wykorzystanie maszyn – część 3”

  1. Bardzo fajny materiał i wideo. Wspomniane “allahy” męczę już od około 3 miesięcy i faktycznie są jednym z lepszych ćwiczeń, które angażują dobrze pracę mięśni brzucha i grzbietu. Oczywiście, jest to jedno z wielu ćwiczeń, które można wykonywać. Najważniejsze, aby sukcesywnie angażować wszystkie partie mięśniowe na całym ciele tak, aby nie powstała kontuzja w trakcie jakiegoś biegu czy jazdy na rowerze. Należy również uważać na intensywność takich ćwiczeń. Pozdrawiam, Kamil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *