Ćwiczenia na uda - Nietypowe wykorzystanie maszyn część 4

Ćwiczenia na uda: Nietypowe wykorzystanie maszyn – część 4

Uginanie podudzi w pozycji stojącej na maszynie Leg Extension służącej do trenowania mięśni czworogłowych uda to nietypowe ćwiczenie. Kiedy na siłowni brakuje sprzętu do przetrenowania tylnej części uda – mięśni dwugłowych, możemy wykorzystać maszynę do wyprostów w nieco inny sposób.

Stojąc przodem, uginamy podudzia mocno akcentując dopięcie mięśniowe w górnej fazie ćwiczenia cofając i unosząc lekko nogę do góry i do tyłu, co wpłynie mocniej na pracę przyczepów początkowych mięśni dwugłowych, tuż pod pośladkiem.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii siłownia

Jaka korzyść wypłynie z takiego sposobu wykonania ćwiczenia?

Odpowiednie ułożenie nogi w ćwiczeniu będzie nie tylko kształtować głowę krótką mięśni dwugłowych uda, uruchamiać do pracy głowę długą, ale także podcinać pośladek, wpływając na tzw. efekt „podniesienia pupy”.

Należy pamiętać o tym, że zwykłe uginanie podudzi na maszynie wpływa tylko na głowę krótką mięśni dwugłowych. Przedstawiona wersja ćwiczenia uruchamia do pracy prawie cały mięsień.

Ćwiczenie może być doskonałym uzupełnieniem ćwiczeń typu martwe ciągi. Zaletą treningu na jednej nodze jest także dodatkowa praca mięśni nogi stabilizującej ciało i pośladka.

Pozycja wyjściowa w ćwiczeniu to:

  • napięty brzuch,
  • lekko zgięta w kolanie noga, na której stoimy,
  • spokojne ruchy, bez szarpania,
  • mocne dopięcie mięśni w górnej fazie,
  • odpowiednio dobrane obciążenie.

Ćwiczenie na dwugłowe uda – nietypowe wykorzystanie maszyny

Film instruktażowy:

 

Polecam

Autor: Przemysław Wójcik – Trener Personalny w Energy Fitness Klub Mokotów Tylko dla Kobiet

Znajdź siłownie w swojej okolicy na FitPlanner.pl np. szukając w Warszawie siłowni wpisz “siłownia warszawa“.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Przemysław Wójcik

Przemysław Wójcik

Instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji sporty siłowe. Certyfikowany trener personalny, szkolony pod okiem najlepszych w Polsce – Akopa Szostaka i Roberta Piotrkowicza. Posiada uprawnienia z zakresu treningu funkcjonalnego z użyciem przyborów takich jak: bosu, trx czy kettlebell. Uczestnik szkoleń m.in. IFAA i MAURICZ.COM. Pasjonat ćwiczeń siłowych z elementami treningu funkcjonalnego i zdrowego odżywiania. Wciąż poszerza swoją wiedzę z zakresu fizjologii, anatomii, treningu i odżywiania. Z zawodu magister turystyki i rekreacji. Sport to jego pasja. Obecnie pracuje w klubie Energy Fitness tylko dla kobiet, gdzie prowadzi treningi ze swoimi klientkami, którym pomaga osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *