ćwiczenia fit ball

Ćwiczenia Fit Ball – Dlaczego wybieram Fit Ball ?

Ćwiczenia fit ball to ćwiczenia z użyciem dużej nadmuchiwanej piłki. Piłka gimnastyczna jest pomocna w terapii osób z wadami postawy, służy do wzmocnienia mięśni i poprawy elastyczności całego ciała. Każdy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną, może skorzystać z tego rodzaju ćwiczeń. Zalecane są także kobietom w ciąży, ponieważ wpływają na elastyczność mięśni.

Jakie są zalety ćwiczeń fit ball?

  • Mięśnie stają się elastyczne i mocne, zwłaszcza korzystnie ćwiczenia działają na plecy, brzuch i dno miednicy,
  • Przydatna jest w  przygotowaniach, np. do zawodów sportowych, różnych konkurencji,
  • Przy jej pomocy ćwiczymy oddech, a także poprawiamy całą motorykę, zmysł równowagi i siłę fizyczną,
  • Dzięki oddziaływaniu ćwiczeń na całe ciało, ulega poprawie praca narządów wewnętrznych,
  • Ćwiczenia z piłką mają dobroczynny wpływ na  dobrą pracę stawów,
  • Kształt piłki jest wyzwaniem dla ćwiczących, w utrzymaniu wybranej pozycji. Na piłce można podskakiwać, toczyć się, siedzieć, kłaść, itp. Wyzwalanie się podczas wysiłku endorfin oraz same zajęcia z niestabilną piłką, poprawiają nastrój, wyzwalają radość,
  • Ćwiczenia Fit Ball odstresowują, dobrze wpływają na układ nerwowy i eliminację bólów głowy,
  • Odmładzają! Fizycznie i psychicznie – poprawiając zarówno kondycję jak i samopoczucie, stanowią mały powrót w świat młodzieńczych radości.

Zanim rozpocznie się ćwiczenia Fit Ball z piłką gimnastyczną, należy sobie uświadomić, iż właściwe ćwiczenia, dla uzyskania korzyści dla organizmu, zapewni instruktor lub terapeuta, który nauczy właściwego kontaktu z piłką.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii fit ball

Ważny jest zwłaszcza rozmiar piłki, jej kształt i gęstość. Są to wskaźniki wysoce indywidualne, a właściwie dobrane, wpłyną korzystnie na jakość ćwiczeń, poprawę kondycji fizycznej i ogólny stan zdrowia. Współczesne kluby sportowe i kluby fitness oferują  fachowe konsultacje, a także możliwość współpracy z trenerem personalnym.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *