co to jest jumping fitness

Co to jest jumping fitness ?

Skoki na trampolinie stały się skutecznym i modnym sposobem na piękną sylwetkę i utratę zbędnych kilogramów. Jumping fitness obejmuje cały zestaw ćwiczeń, opracowanych przez specjalistów fitness. W przyjemny i radosny sposób, przypominający zabawę dzieci, przeprowadzany jest trening, w czasie którego wykonuje się serie skoków oraz ćwiczeń aerobowych, korzystnie kształtujących sylwetkę i wspomagających odchudzanie.

Do ćwiczeń jumping fitness potrzebna jest jednoosobowa trampolina. Warto zainwestować w dobry jakościowo sprzęt, by ćwiczenia były efektywne i bezpieczne, a samo urządzenie długo służyło. Sprawdzajmy, czy mata wykonana jest z odpowiedniego tworzywa, najlepiej z tworzywa PE, rama i nogi  trampoliny są stabilne i pozbawione ostrych zakończeń, a sprężyny bezpiecznie i trwale przymocowane.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii jumping fitness

Rozpoczynając trening, na początek rozgrzejmy wszystkie mięśnie. Łatwiej będzie wykonać trudniejsze ćwiczenia i nie narazimy się na kontuzje.  Zajęcia jumping fitness prowadzone są w licznych klubach fitness. Profesjonalni trenerzy opracowują zestaw ćwiczeń dla grupy klientów, którzy zamierzają skorzystać z tego rodzaju treningu. Grupowe zajęcia mają również znaczenie dla wzajemnego motywowania się do podejmowania kolejnych wyzwań.

Podstawowe ćwiczenia obejmują skoki w pozycji pionowej, skoki w pozycji „na czworaka”, przysiady w czasie skoków, a także biegi w miejscu i odbicia na trampolinie z pozycji siedzącej do pionowej. Skoki poprawiają jakość przemiany materii. W czasie godzinnego treningu możliwe jest pozbycie się około 800 kcal. Poza tym ćwiczenia wpływają na ukształtowanie całej sylwetki i poprawiają kondycję. Dzięki skokom wyzwalają się endorfiny, dzięki którym poprawie ulega nastrój i wzrasta samoocena.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *