Aqua Zumba - taniec i ćwiczenia w wodzie

Aqua Zumba – taniec i ćwiczenia w wodzie

Aqua zumba to nowoczesne połączenie tańca z zajęciami fitness w wodzie. Nie ma tu ograniczeń wiekowych, każdy może zapisać się na zajęcia aqua zumba. Wystarczy odnaleźć w swojej okolicy najbliższy obiekt sportowy, gdzie prowadzone są zajęcia w basenie.

Jeśli już próbowałaś aqua aerobiku lub tradycyjnej zumby, te zajęcia również przypadną Ci do gustu. W Polsce aqua zumba ma już spore grono zwolenników, może i Ty dołączysz do nich 😉

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii zumba

Jak wyglądają zajęcia aqua zumba ?

Na zajęciach aqua zumba wykorzystuje się latynowską, energiczną muzykę, tak jak w przypadku zumby w fitness klubach. Ale dlaczego warto ćwiczyć aqua zumbę ? Przede wszystkim podczas zajęć aqua zumba nie obciążasz stawów, ani kręgosłupa, a ćwiczenia są doskonałe na poprawę sprawności fizycznej i spalanie tkanki tłuszczowej w dużo krótszym czasie od tradycyjnych zajęć aerobiku. Możesz spalić nawet do 700 kcal w ciągu jednej godziny zajęć. To o czym trzeba pamiętać wybierając się na zajęcia aqua zumba, to zabranie ze sobą specjalnych butów, które poprawią przyczepność do powierzchni dna basenu. Dlatego zaopatrz się w odpowiednie obuwie, w którym będziesz mogła skakać pod wodą.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *