aerobik czy warto

Aerobik – czy warto?

Aktywny tryb życia stał się ostatnio bardzo modny. Każdy stara się znaleźć dla siebie ten rodzaj aktywności fizycznej, który najbardziej będzie odpowiadał jego oczekiwaniom. Wśród pań szczególną popularnością cieszy się aerobik, którego uprawianie daje wiele korzyści.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aerobik

Aerobik – co to takiego?

Terminem tym określa się ćwiczenia aerobowe, które odbywają się najczęściej w grupie. Prowadzone są tak, aby w czasie aktywności poruszone zostały wszystkie grupy mięśni. Momenty dużego wysiłku przeplatane są z ćwiczeniami pozwalającymi uregulować pracę mięśnia sercowego.

Mniejsza waga

Aerobik wybierany jest przez panie przede wszystkim dlatego, że pozwala zgubić zbędne kilogramy. Jest to doskonałe ćwiczenia aerobowe – wysiłek podejmowany jest przy odpowiedniej ilości tlenu, który dba o to, aby w mięśniach nie dochodziło do nieprawidłowych procesów rozpadu.

Korzyści zdrowotne

Ćwiczenia aerobowe nie tylko pozwalają schudnąć, ale również zadbać o stan naszego organizmu. Wyjątkowo silnie zaznacza się wpływ aerobiku na układ krążenia – wzmocnieniu ulega mięsień sercowy, który zaczyna pracować bardziej wydajnie. Spada ciśnienie tętnicze krwi, co bezpośrednio przekłada się na mniejsze ryzyko udaru krwotocznego mózgu. Znika widmo cukrzycy i otyłości. Wyrzut ogromnych ilości endorfin sprawia, że nastrój jest pogodny. Nie odczuwa się objawów niepokoju, lęki czy stanów depresyjnych.

Odmiany

Specjaliści od aktywności fizycznej wyróżniają następujące rodzaje aerobiku:

1. Low – Impact
2. High – Low
3. Body Ball
4. Step Aerobik

Low – Impact obejmuje proste ćwiczenia, które charakteryzują się niską intensywnością. Jest to więc doskonała propozycja dla tych wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem.

High  – Low to ćwiczenia zarówno o małym, jak i dużym natężeniu. Nie obciąża się tutaj mięśni i stawów, a regularny trening prowadzi do poprawy kondycji.

Body Ball to najbardziej nietypowa odmiana aerobiku, która zyskuje coraz większą popularność. Ćwiczenia wykonuje się tutaj z użyciem piłki. Uważa się, że jest to najbardziej bezpieczna forma ćwiczeń, w przypadku której ryzyko urazu jest minimalne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *