abt ćwiczenia

ABT ćwiczenia. Sprawdź nasz przykładowy zestaw

Ćwiczenia ABT dedykowane są wszystkim tym, którym zależy na szybkim i skutecznym wyrzeźbieniu partii ciała, ze szczególnym naciskiem na brzuch, pośladki oraz uda. Decydując się na tę formę aktywności możemy postawić na zajęcia w profesjonalnym studiu fitness bądź zorganizować sobie kawałek miejsca w domu. Pamiętajmy jednak, aby przed przystąpieniem do właściwej części ćwiczeń zapewnić organizmowi odpowiednią rozgrzewkę – to pozwoli nam uchronić się przed ewentualnymi kontuzjami i przygotuje nasze ciało do wzmożonej aktywności. Na jakie ćwiczenia warto się tu zatem decydować?

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii abt
  1. Klasyczne brzuszki

Kładziemy się na plecach, rozstawiamy nogi na szerokość bioder, uginamy je w kolanach. Głowę opieramy na dłoniach, jednak nie ciągniemy jej w trakcie wykonywania brzuszków. Powoli unosimy się i opuszczamy, z każdym podniesieniem w górę mocno wydychając powietrze. Wykonujemy 3 serie, każda po 30 powtórzeń.

  1. Przysiady

Stajemy w lekkim rozkroku, wyciągamy ręce przed siebie. Trzymamy je na wysokości ramion, wzrok kierujemy na wprost. Powoli kucamy i wstajemy, czując, jak napinają się nasze uda, łydki i pośladki. Wykonujemy 3 serie, każda po 30 powtórzeń.

  1. Skłony

Stajemy w lekkim rozkroku, ręce wyciągamy ku górze, wzrok kierujemy na wprost. Wykonujemy skłony, naprzemian dotykając lewą ręką do prawej stopy i na odwrót. Serię powtarzamy 3 razy.

  1. Rowerek

Kładziemy się na plecach, unosimy nogi  i uginamy je w kolanach. W tej pozycji wykonujemy 20 rowerków, czując napinające się mięśnie brzucha. Powtarzamy ćwiczenie w 3 seriach.

  1. Wymachy nóg

Stajemy przy krześle, dłonie kładziemy na jego oparciu. Wykonujemy po 10 zamaszystych wymachów w bok najpierw jedną nogą, potem drugą. Następnie powtarzamy ćwiczenie, wykonując po 10 razy każdą nogą wymachy w tył.

Ostatnie minuty treningu każdorazowo poświęcajmy na wyciszenie organizmu, wyrównujące oddech i uspokajające tętno. Wykonajmy tu kilka ćwiczeń rozciągających, zbawiennych dla pracy mięśni.

Aby zobaczyć efekty, trening ABT należy wykonać przynajmniej trzy razy w tygodniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *