taniec towarzyski

Taniec towarzyski jako forma aktywności wspomagająca rozwój fizyczny

Taniec towarzyski to rodzaj sportu, który jest nie tylko wyjątkowo przyjemny, ale jednocześnie bardzo zdrowy. Jego uprawianie dostarcza nam szeregu korzyści, które z całą pewnością warto poznać bliżej – być może pomoże to zdecydować się na podjęcie tej właśnie formy aktywności.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii taniec towarzyski

Co nam daje?

Taniec to aktywność fizyczna, z którą wiąże się cały szereg korzyści nie tylko fizycznych, ale również mentalnych. Wpływa korzystnie na poprawę samopoczucia, doskonale odstresowuje i świetnie wpływa na samoocenę. W jego trakcie dochodzi do wzmożonego wydzielania się hormonów szczęścia, czyli endorfin. To właśnie z tego powodu wielu terapeutów uważa, że jest to element, który warto wprowadzić do terapii depresji.

Jeśli pod uwagę weźmiemy korzyści fizyczne, to okazuje się, że taniec poprawia koordynację ruchową. Jest doskonałym lekarstwem na problemy z kręgosłupem i świetnie wpływa na wszelkie wady postawy. Do tego wzmacnia mięśnie i pozwala spalić zbędne kalorie. Przyczynia się więc do wypracowania smukłej sylwetki z ładnie zarysowanymi mięśniami. Wielkim plusem jest także wzrost świadomości własnego ciała – tańcząc, uczymy się kontrolować swoje ciało, poszczególnie mięśnie i nad nimi panować.

Różne rodzaje tańca a konkretne korzyści

Korzyści płynące z tańca towarzyskiego nieco różnią się, jeśli pod uwagę weźmie się poszczególne jego rodzaje. I tak taniec klasyczny zaleca się osobom, które borykają się z wadami postawy i płaskostopiem, a tańce takie jak salsa czy rumba pozwalają w błyskawicznym tempie spalać tłuszcz.

Tańcz więc!

Nie każdy ma możliwość zapisania się na zajęcia taneczne prowadzone w profesjonalnym klubie i przez przygotowanych do tego instruktorów. Warto jednak wiedzieć, że tańczyć można w każdych warunkach. Jeżeli więc chcesz poprawić kondycję, wyrzeźbić ciało lub po prostu poczuć się lepiej, włącz muzykę i zacznij tańczyć! Rób to we własnym domu, przy ulubionej muzyce, z dala od ciekawskich oczu. Tańcz przynajmniej dwa – trzy razy w tygodniu, a szybko poczujesz różnicę i zobaczysz, jak wspaniale reaguje Twoje ciało i umysł!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Joanna Erd

Joanna Erd

Dotychczas zapalona miłośniczka wspinaczki, ostatnio poznaje jogę. Przekonała się, że sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale także charakter. Poza tym jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *