shutterstock_225081184

Ćwiczenia na siłowni – nie warto ich unikać

Siłownia to miejsce, którego wiele osób się obawia i w związku z tym go unika. Okazuje się jednak, że trening na siłowni przynieść może nam wiele korzyści.

Dlaczego się jej boimy?

Siłownia większości z nas kojarzy się z morderczym wysiłkiem i potem, który oblewa czoło. Do tego dochodzą wielkie obciążenia, które prowadzą do nadmiernie rozwiniętych mięśni. Czy tak jest naprawdę? Obecnie trenerzy pracujący na siłowniach coraz częściej obalają te miły i podkreślają, że na siłowni swoje miejsce znajdzie każdy, kto chce zadbać o kondycję fizyczną i wygląd ciała. Ćwiczyć mogą tutaj młodzi ludzie, osoby z nadmiernymi kilogramami oraz te, które lata młodości mają już dawno za sobą. Urządzenia, które znaleźć można na wyposażeniu siłowni, są bezpieczne, a korzystanie z nich przynieść może zaskakujące efekty.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii siłownia

Dlaczego właśnie siłownia?

Siłownia to miejsce, w którym można pracować nad ukształtowaniem określonych partii ciała. Dzięki temu możliwe jest ich ładne wymodelowanie. Prowadzi to do uzyskania proporcjonalnej i ładnie prezentującej się sylwetki. Nie można zapominać również o zwiększeniu nie tylko siły, ale również elastyczności mięśni i ścięgien, co sprawia, że stają się one mniej podatne na kontuzje. To właśnie z tego powodu trening siłowy poleca się wszystkim, dla których przygoda ze sportem dopiero się rozpoczyna. Wskazany jest on również w przypadku tych osób, które wybierają te formy aktywności, w których ryzyko powstania urazu jest bardzo duże – chodzi tutaj przede wszystkim o gry zespołowe, tenis, narciarstwo.

Co jeszcze?

Ćwiczenia na siłowni przyczyniają się do poprawy ogólnej wydolności organizmu. Jak każda aktywność fizyczna, przyspieszają również metabolizm. Ich wielkim plusem jest zapobieganie rozwojowi osteoporozy, co szczególne znaczenie ma w przypadku kobiet. Pobyt na siłowni to także okazja do poznania nowych ludzi oraz poprawy nastroju. W czasie wykonywania ćwiczeń fizycznych dochodzi bowiem do zwiększonego wydzielania endorfin, które nie bez powodu nazywane są hormonami szczęścia.

Znajdź siłownie w swojej okolicy na FitPlanner.pl np. w Warszawie siłownie wyszukasz wpisując “siłownia warszawa“.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Arkadiusz Oliwa

Arkadiusz Oliwa

Arkadiusz Oliwa - trener personalny i dietetyk. Niedawno odkrył crossfit i uważa, że jest to sport idealny. Odpowiednia mieszanka wysiłku siłowego z treningiem kondycyjnym pozwalająca oczyścić głowę i dodająca energii. Poza tym fan wspinaczki, boulderingu, fotografii i filmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *