Nietypowe wykorzystanie maszyn cz.2 Ćwiczenia na pośladki

Nietypowe wykorzystanie maszyn cz. 2 – Wymachy w tył na wyciągu dolnym

Znajdujący się na każdej siłowni wyciąg bloczkowy możemy wykorzystać na wiele sposobów. Jeśli mamy opaskę na kostkę, to warto spróbować ćwiczenia na pośladki w podporze na ławce. Wymachy nogi w tył doskonale kształtują naszą pupę i tylną część uda.

Do ćwiczenia będą nam potrzebne jedynie: wyciąg ustawiony na wysokości kostki, opaska oraz ławka pozioma, na której będzie można się podeprzeć kolanem nogi, która będzie stabilizowała naszą pozycję.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii sexy pupa

Najważniejsze, aby podczas ćwiczenia zachować prosty kręgosłup i napięte mięśnie brzucha, a w trakcie wykonywania ruchu czuć napięcie uda. Kiedy noga jest wyprostowana maksymalnie do tyłu, mocno napinamy pośladek, po czym wracamy do pozycji wyjściowej i przechodzimy do następnego powtórzenia. Ciężar musi być dopasowany tak, abyśmy nie szarpali nerwowo nogą i nie obciążali naszego odcinka lędźwiowego pleców, który powinien pozostać nieruchomy i nie uczestniczyć w wymachach.

Trzy, cztery serie na każdą nogę po kilkanaście powtórzeń będą najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak, że ilość serii i powtórzeń warto dostosować indywidualnie do naszego treningu, w zależności od jego celu i znajdujących się w planie pozostałych ćwiczeń.

Ćwiczenie unosi nasze pośladki do góry, co daje pożądany efekt wizualny. Stanowi ono doskonałe uzupełnienie treningu i nowy bodziec dla mięśni. Nie warto ograniczać się do ciągle tych samych ćwiczeń. Warto zaskakiwać swoje ciało, a także urozmaicać trening, co z pewnością zlikwiduje monotonię, która dopada ćwiczących.

Wymachy w tył na wyciągu nie są popularnym ćwiczeniem, jednak stanowią doskonałą alternatywę dla „zwykłego” unoszenia nogi w podporze na kolanie, gdzie trudno jest o zwiększanie obciążenia, czyli progresję.

Ćwiczenie na pośladki i dwugłowe uda:


Polecam

Przemysław Wójcik

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Przemysław Wójcik

Przemysław Wójcik

Instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji sporty siłowe. Certyfikowany trener personalny, szkolony pod okiem najlepszych w Polsce – Akopa Szostaka i Roberta Piotrkowicza. Posiada uprawnienia z zakresu treningu funkcjonalnego z użyciem przyborów takich jak: bosu, trx czy kettlebell. Uczestnik szkoleń m.in. IFAA i MAURICZ.COM. Pasjonat ćwiczeń siłowych z elementami treningu funkcjonalnego i zdrowego odżywiania. Wciąż poszerza swoją wiedzę z zakresu fizjologii, anatomii, treningu i odżywiania. Z zawodu magister turystyki i rekreacji. Sport to jego pasja. Obecnie pracuje w klubie Energy Fitness tylko dla kobiet, gdzie prowadzi treningi ze swoimi klientkami, którym pomaga osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *