nauka tańca dla dzieci

Nauka tańca dla dzieci – Dlaczego taniec ?

Dziecko rozładowuje energię w różny sposób – przez zabawę, tradycyjne rozrabianie, bieganie, grę w piłkę itp. Doskonałym sposobem na ukierunkowane działania, dające dzieciom możliwość  zaspokojenia niespożytej aktywności ruchowej – jest taniec.

Na pierwsze lekcje nauki tańca można zapisywać już dzieci trzyletnie. Organizowane dla nich kursy tańca w dużej mierze stanowią połączenie rytmiki z muzyką. Głównym zadaniem takich zajęć jest rozwinięcie poczucia rytmu i nauczenie ich współdziałania w grupie, przynajmniej w podstawowym znaczeniu. Dzieci przygotowują niewielki program taneczny, w którym mogą popisać się swoimi osiągnięciami. Przedszkolaki starszych grup wykonują znacznie trudniejsze układy.  

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii nauka tańca dla dzieci

Co daje dzieciom nauka tańca?

  1. Dzieci w pożyteczny sposób rozładowują energię
  2. Taniec poprawia koordynację ruchową
  3. Zajęcia taneczne to aktywne spędzenie wolnego czasu
  4. Taniec stanowi urozmaicenie codziennych obowiązków
  5. Dzieci uczą się współdziałania w grupie, często zróżnicowanej wiekowo
  6. Uczą się obowiązkowości
  7. Przezwyciężają własne ograniczenia fizyczne
  8. Czerpią radość i dumę z osiągnięć nie tylko własnych, ale także całego zespołu tanecznego
  9. Taniec ma wpływ na ćwiczenie pamięci – zapamiętywanie układów tanecznych wzmaga koncentrację i zdolność orientowania się w rozmaitych sytuacjach
  10. Ćwiczona jest spostrzegawczość

Poza wymienionymi wartościami, bezpośrednio związanymi z uczestniczeniem dziecka w zajęciach tanecznych, ważne są aspekty wychowawcze i psychologiczne. Taniec stanowi doskonałą terapię dla dzieci nieśmiałych. Praca w zespole „otwiera” dzieci, stają się odważniejsze i chętniej sygnalizują swoje potrzeby. Wyzwalane w czasie aktywności fizycznej endorfiny, dostarczają dziecku radości z podejmowanej zabawy, jaką powinien stanowić taniec.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *