tango

Na czym polega fenomen tanga?

Tango to taniec przeniknięty namiętnością, erotyzmem i dominacją. Pomiędzy parą tańczącą tango, bez względu na wiek, rodzaj łączących więzi czy nawet status społeczny – zawsze iskrzy. W szkole tańca tanga można nauczyć się, jak wygląda taniec, którego podstawą jest improwizacja, a tańczą go tam ludzie, dla których taniec, a w szczególności tango, jest życiową pasją.

Nauka tanga przypomina w dużej mierze naukę prowadzenia dialogu. Jak w każdej dziedzinie, także w nauce tanga, najważniejszy jest pierwszy etap – aby szybko osiągnąć pierwsze rezultaty należy dużo ćwiczyć.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii tango

Tańcząc tango, naśladujemy ruchy dzikich kotów, jest to taniec przesycony drapieżnością, agresją ujawniającą się w ruchach tańczącej pary. Bardzo łatwo dostrzec można charakterystyczny kontrast pomiędzy ruchami twardymi a miękkimi. Atmosfera tego tańca jest pełna niepokoju, gwałtownych zwrotów ciała. W przypadku zaawansowanych tancerzy, w tangu można dostrzec ukrytą treść, dramatyczny konflikt pomiędzy tańczącą parą, który do ostatnich taktów pozostaje nierozwiązany.

 Tango = pozytywne nastawienie do świata

Nauka tanga to doskonała forma aktywności fizycznej, pozwala poprawić siłę mięśni, pracować nad koordynacją ruchową. Uczy pozytywnego nastawienia do świata i ludzi. Ci, którzy zakochali się w tangu, chętnie spotykają się na tematycznych wieczorach tanecznych, zwanych milongami, podczas których mogą tańczyć tango, obserwować pary tańczące na parkiecie – uczestniczyć w dobrej zabawie. Sprzyja to nawiązywaniu nowych znajomości, pozwala zdobyć pewności siebie i przełamać nieśmiałość, a przede wszystkim dobrze się bawić w gronie ludzi o podobnej pasji i miłości.

Jeśli ktoś pragnie tańczyć tango, może to uczynić bez względu na wiek – tango mogą tańczyć zarówno młodzi, jak i ludzie w podeszłym wieku. Tańczenie tego tańca sprawia ogromną przyjemność, pozwala na nowo odkryć swojego partnera. Jak każdy taniec, stanowi dobrą formę aktywności, która dodatkowo pobudza namiętność i pozwala na nowo odkryć ciało partnera. Tango powoduje wzrost produkcji hormonów płciowych, a także pobudza wytwarzanie hormonów szczęścia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Joanna Erd

Joanna Erd

Dotychczas zapalona miłośniczka wspinaczki, ostatnio poznaje jogę. Przekonała się, że sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale także charakter. Poza tym jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *