kick boxing

KICK BOXING

Kick-boxing oznacza jedną z dyscyplin sportowych z dziedziny sztuk walki, w której dozwolone są zarówno bokserskie ciosy pięścią jak i różne rodzaje kopnięć. Poprzez aktywny trening nie tylko można poprawić ogólną sprawność fizyczną, poczucie własnej wartości, samopoczucie, ale także poradzić sobie z dotychczasowymi uzależnieniami.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii kick-boxing

Kick-boxing przeznaczony jest dla tych osób, które z jednej strony chciałyby poprawić swoją kondycję, ale z drugiej nie widzą sensu w ćwiczeniach, których jedynym celem jest uzyskanie masy mięśniowej. Tutaj chodzi o coś więcej – o umiejętności, które dzięki zwiększonej sprawności fizycznej będą jeszcze bardziej efektywne.

Regularne treningi kick-boxingu sprawią, że:

-poprawi się Twoja kondycja i sylwetka

– nauczysz się technik poruszania, udoskonalisz techniki zadawania ciosów oraz obrony przed atakami

– będziesz uczestniczyć w treningach siłowych, kondycyjnych oraz stretchingowych, co poprawi wszystkie Twoje cechy motoryczne

Trenowanie kick-boxingu jest bezpieczne, choć oczywiście (jak w każdym innym sporcie wymagającym bezpośredniego kontaktu z innymi osobami) może dojść do kontuzji. Trenerzy dostosowują zajęcia do fizycznych możliwości osób ćwiczących, a intensywność ćwiczeń można zaklasyfikować jako umiarkowaną. Każda osoba przed treningiem powinna nabyć niezbędne ochraniacze na nogi czy ręce oraz rękawice bokserskie.

Dlaczego akurat kick-boxing, a nie inne sztuki walki?

Do dyspozycji mamy boks, krav magę, aikido, karate… Kick-boxing jest jednak uznawany za najskuteczniejszą formę rzeczywistej walki w stójce. Nikt nie uczy w niej filozofii ani zagmatwanych technik. Bardzo często kick-boxing wybierają kobiety, które poszukują najlepszej metody samoobrony.

Pierwsze efekty kick-boxingu w postaci zrzuconych kilogramów, poprawy siły oraz kondycji zobaczymy stosunkowo szybko. Znacznie dłużej trzeba poczekać na nauczenie się i utrwalenie konkretnych umiejętności, choć i to jest sprawą bardzo indywidualną – niektórzy uczą się szybciej i zdobywają kolejne pasy, inni zaś potrzebują więcej czasu na solidne opanowanie podstaw.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *