joga twarzy kontra skalpel

Joga twarzy kontra skalpel

Z czym kojarzy ci się joga? Z medytacją, wewnętrzną równowagą, z dojściem na wyższy poziom świadomości? Masz rację. Ale czy wiesz, że joga to również uroda i doskonały sposób na zmarszczki? Nie wierzysz? Z takimi korzyściami wiąże się tak zwana joga twarzy.

Joga twarzy jest dość nowym zjawiskiem, ale już udało jej się zaskarbić wielu zwolenników, a raczej zwolenniczek. Okazuje się bowiem, że wcale nie trzeba drogich zabiegów chirurgicznych czy kosmetyków, aby móc niwelować zmarszczki. Wystarczą proste, ale poprawnie wykonywane ćwiczenia twarzy, a efekty potrafią naprawdę zaskoczyć.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii joga twarzy

Na pewno nie brakuje osób podchodzących sceptycznie do jogi twarzy – w końcu tyle już było cud-sposobów, które nie dawały niczego poza stratą pieniędzy. Odpowiedź na ten dylemat może dać poznanie schematu działania jogi twarzy. Czy wiesz, że twarz składa się z ponad 50 mięśni? Im w lepszej są one kondycji, tym lepiej twarz wygląda. Wraz z ich wiotczeniem pojawiają się zmarszczki, skóra traci owal i elastyczność.

Joga twarzy to nic innego jak trening pobudzający do działania wszystkie te mięśnie, a więc jednocześnie niwelowanie wszelkich przykrych konsekwencji starzenia się skóry. Jeśli nadal patrzysz na tę technikę sceptycznie, po prostu zaryzykuj. Stracisz najwyżej trochę czasu – pierwsze efekty można zauważyć bowiem już po 2-3 tygodniach regularnego stosowania jogi twarzy.

Czy do jogi twarzy potrzebny jest instruktor?

W Internecie można znaleźć wiele stron, na których opisane są techniki jogi twarzy. Jak najbardziej można z nich korzystać. Jednak zaleca się rozpocząć tę metodę odmładzania wraz z osobą wykwalifikowaną pod tym kątem, a więc z instruktorem. Dlaczego? Bo każde ćwiczenie niewłaściwie wykonywane może doprowadzić do kontuzji. Nie inaczej jest w przypadku jogi twarzy. Instruktor natomiast sprawdzi i skoryguje twoje działania, pokaże, co i jak (oraz jak często) wykonywać, by efekty były jak najlepsze. Pamiętaj też, że na początku najlepiej ćwiczyć przed lustrem, by dobrze obserwować, co dzieje się z twoją twarzą. A gdy już nabierzesz wprawy, będziesz mogła ćwiczyć w dowolnym miejscu i czasie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Joanna Erd

Joanna Erd

Dotychczas zapalona miłośniczka wspinaczki, ostatnio poznaje jogę. Przekonała się, że sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale także charakter. Poza tym jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *