joga kundalini

Joga Kundalini

Joga to nie tylko trening ciała, ale i duszy oraz umysłu. Nic więc dziwnego, że można wyróżnić kilka tradycji tej formy aktywności. Jedną z nich jest joga Kundalini, zwana również jogą świadomości.

Jest to ta ścieżka jogi, która najbardziej wgłębia się w kwestie związane z mistyką, ezoteryką i podświadomością. Czerpie ona bardzo dużo z tantryzmu. Jednocześnie jednak nadal jest to forma aktywności fizycznej, a wykonywane pozycje pozwalają tak sprawnie rozciągać ciało, jak mało która dziedzina sportu.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii joga

Dla kogo polecana jest joga Kundalini?

Ta tradycja jogi tak naprawdę polecana jest każdemu. Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wiek czy stan sprawności. Wystarczy chcieć osiągnąć takie korzyści, jak zdrowie, szczęście oraz ogólne, życiowe spełnienie. To idealna forma dla ludzi współczesnych, którzy chcą dbać nie tylko o swój świat zewnętrzny i ciało, ale również o wewnętrzną równowagę.

Korzyści z jogi Kundalini dla duszy i umysłu

Praktykowanie jogi Kundalini prowadzi do wewnętrznego spokoju oraz do emocjonalnej równowagi. To sposób na pozbycie się stresu i na uodpornienie się na jego działanie. Jeśli brakuje ci pewności siebie, ta forma aktywności może pomóc ci pokonać ten problem.

Korzyści z jogi Kundalini dla ciała

Treningi jogi Kundalini pozytywnie wpływają na ogólne zdrowie człowieka – poprawia się praca układu krążeniowo-oddechowego, to także pomoc w walce z dolegliwościami hormonalnymi i związanymi z układem nerwowym. To również sposób na sprawny metabolizm, którego spowolnienie można już uznać niemal za chorobę cywilizacyjną. Dzięki ćwiczeniom jogi poprawia się ogólna kondycja i forma organizmu. Ciało staje się rozciągnięte i bardziej elastyczne, a mięśnie wzmocnione. Dzięki temu będzie ono bardziej odporne na pojawienie się kontuzji. Co najważniejsze, te zmiany dotyczą wszystkich partii ciała.

Pamiętajmy o tym, by jogę ćwiczyć bezpośrednio na podłodze lub na macie antypoślizgowej, i zawsze boso – nie tylko bez obuwia, ale i bez skarpetek.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *