Jak zacząć treningi w klubie fitness?

Jak zacząć treningi w klubie fitness?

Chciałabyś zacząć trenować w klubie fitness? Nieśmiało w Twojej głowie pojawiła się myśl: „Czemu by nie spróbować”? Świetnie, łap zatem garść naszych wskazówek, jak zacząć i przekonaj się, że warto. A kiedy już podejmiesz decyzję „Tak, chcę spróbować!”, my – FitPlanner.pl – pomożemy Ci znaleźć klub fitness w Twojej okolicy i pomożemy skompletować listę rzeczy, które powinnaś ze sobą zabrać.

Po pierwsze – czemu chcesz ćwiczyć? Co chcesz osiągnąć?

Cel – on od początku powinien być jasny, bo od to od obranego celu zależą działania, jakie powinnaś podjąć. Innymi metodami dojdziesz do wymarzonego sześciopaka na brzuchu, a jeszcze innymi do poprawy samopoczucia, kondycji czy ujędrnienia ciała. Pamiętaj jednak, że na nic zdadzą się godziny ćwiczeń, jeżeli nie dbasz o to, co znajduje się na Twoim talerzu albo jeśli podjadasz między posiłkami czy – o zgrozo – przed snem! – słone i tłuste przekąski.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii pilates

Po drugie – znajdź klub

W zależności od tego czy chcesz ćwiczyć siłowo, czy może chodzić na zajęcia fitnessowe bądź taneczne, wybierz placówkę dla siebie. Listę klubów fitness w swojej okolicy i ich grafiki zajęć – np. zajęcia z pilatesu w Warszawie – znajdziesz na FitPlanner.pl (pilates Warszawa). Wystarczy, że podasz interesującą Cię lokalizację i kategorię zajęć, np., joga, zumba, pływanie czy taniec towarzyski.

Po trzecie – co potrzebujesz zabrać do klubu fitness?

Najważniejsze, by się odpowiednio przygotować. Pamiętaj o stroju – wygodnym, przewiewnym, niekrępującym ruchów i obuwiu – buty sportowe są najlepszym rozwiązaniem, choć niektóre dyscypliny wymagają specjalnego obuwia – np. baletek, a nawet butów na obcasie (niektóre zajęcia taneczne) bądź czasem ćwiczy się boso. Nie zapomnij też zabrać ze sobą wody czy napoju izotonicznego. Dobrze też mieć ręcznik.

Wiesz już, że warto?

ZNAJDŹ klub w okolicy na FitPlanner.pl – ZAPISZ SIĘ przez serwis – TRENUJ!


Znajdź. Zapisz się. Trenuj! – Wyszukiwarka klubów fitness

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Aleksandra Balcerzak

Aleksandra Balcerzak

Bada, co i kiedy ćwiczą Polacy, a potem to opisuje. Prywatnie pasjonatka tańca brzucha i Salsation. Nie stroni też jednak od siłowni - wie, że trening tam nie zrobi z niej pakera.

Jedna myśl na temat “Jak zacząć treningi w klubie fitness?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *