pilates Warszawa

Znajdź klub pilates w Warszawie
i bezpłatnie zarezerwuj zajęcia pilatesu

Nie znalazłeś poszukiwanego klubu dla "pilates Warszawa"? Dodaj go samodzielnie!

Dodaj klub

Pilates - dobry trening na różne dolegliwości

zajęcia pilates w Warszawie

Pilates to trening całego ciała, który stale zdobywa nowych zwolenników. Regularne uczęszczanie na tego rodzaju zajęcia nie tylko pomoże nam poczuć się lepiej, ale również poprawi świadomość naszego ciała. Jest to mieszanka baletu, jogi oraz treningów siłowych. Podczas zajęć pilatesu ćwiczymy elastyczność mięśni, równowagę i przede wszystkim uczymy się rozumieć własne ciało.

Najważniejsze w pilatesie jest poprawne wykonywanie ćwiczeń. To właśnie dlatego, chodząc regularnie na zajęcia, zapewniamy sobie najlepsze efekty. Konsekwencja oraz precyzja to recepta na czerpanie korzyści z pilatesu w pełni.

Nie bez powodu zajęcia pilatesu w Warszawie dostępne są bez względu na to, w której dzielnicy przebywasz. Dzięki temu łatwiej Ci zachować regularność w uczęszczaniu na nie. Ponadto masz możliwość wybrać najbardziej odpowiedniego według Ciebie trenera. Każdy z nas ma inne oczekiwania, a dobry trener, który podpowie, co robimy źle, a co dobrze, jest w przypadku początkujących niezbędny.

Jak stwierdzają uczestnicy zajęć, świadomość własnego ciała odczuwalna jest już po pierwszych zajęciach. Czucie mięśni, których dotychczas nie znaliśmy, lepsze samopoczucie, oczyszczenie organizmu od środka to tylko kilka z efektów, które zaobserwowały i potwierdzają osoby uczęszczające na zajęcia.

W pilatesie jednak ogromną rolę odgrywa technika. Gdy po kilku sesjach nauczysz się prawidłowego oddechu, utrzymywania dokładnych kątów nachylenia i zachowywania równowagi, poczujesz, co naprawdę może zawojować w Twoim ciele i umyśle pilates!

Dlaczego warto wybrać się na zajęcia pilatesu?

1. Wzmocnisz mięśnie całego ciała.

Ćwiczenia pilatesu zwiększają moc mięśni praktycznie w każdym miejscu naszego ciała. W szczególności ćwiczymy brzuch, plecy oraz pośladki. Jest to więc doskonała alternatywa dla tych, którzy nie mogą sobie poradzić z uporczywym wałeczkiem w talii czy nadmiarem centymetrów w biodrach.

Pilates to również doskonała alternatywa dla pań planujących ciążę lub pragnących poprawić swoją satysfakcję w sypialni. Na zajęciach pilatesu ćwiczymy bowiem mięśnie dna miednicy, które odpowiedzialne są za prawidłowy układ macicy, pochwy czy pęcherza. Dzięki regularnym treningom możemy zapobiec obniżenia się narządów rodnych, co skutkuje większymi odczuciami w sferze seksualnej oraz łatwiejszy i mniej bolesny poród.

2. Z ćwiczeniami pilates poprawisz sylwetkę

Ćwiczenia pilatesu zbawiennie wpływają na naszą postawę. Specjalne ustawienia ciała poprawiają połączenia między kręgosłupem, a kością biodrową, dzięki czemu osiągamy wyprostowaną postawę ciała w naturalny sposób. Jeśli więc posiadasz schorzenia kręgosłupa lub wady postawy, czym prędzej udaj się na zajęcia pilatesu w Warszawie. Bez wątpienia znajdziesz fitness klub w swojej okolicy, który oferuje w swoim grafiku pilates o różnym stopniu zaawansowania.

3. Pilates Rozciąga

Pilates nie tylko wzmacnia, ale również rozciąga mięśnie. Regularne uczęszczanie na zajęcia sprawia, że nasze mięśnie stają się bardziej elastyczne, dzięki temu są bardziej odporne na kontuzję. Potrafimy lepiej kontrolować nasze ruchy i tym samym uniknąć bolesnych naciągnięć, a nawet zerwań!

4. Pilates Odchudza

Poprawiając na zajęciach swoją postawę, zmniejszamy optycznie obwód w pasie, a nasza sylwetka staje się w pełni wysmuklona. Ponadto regularne i dokładne ćwiczenie ujędrniają nasze ciało i tym samym odejmują centymetrów.

5. Pilates Uspokaja

Życie w stolicy to nie lada wyzwanie. Stres, korki, dookoła mnóstwo ludzi - nie ma po co zwlekać! W Warszawie zajęcia pilatesu są dostępne w wielu miejscach. Możesz więc wyskoczyć na nie prosto z pracy lub przed wieczorną kąpielą. Specjalnie przygotowany trening nakierowany jest na przywrócenie równowagi psychicznej i wyciszenie.

W przeciwieństwie do innych zajęć grupowych, ta forma aktywności sprawia, że po zajęciach czujesz się pełen energii. Wystarczy dokładnie wykonywać serie ćwiczeń przygotowane przez doświadczonych trenerów. Dzięki temu usuwamy napięcie z okolic kręgosłupa i rozluźniamy kark i ramiona.

6. Pilates leczy kręgosłup

Pilates skierowany jest do osób, które narzekają na problemy z kręgosłupem. Ćwiczenia zorientowane są na poprawę kondycji mięśni stabilizujących kręgi.

7. Pilates wzmacnia koncentrację

Pilates uczy skupienia i koncentracji, aby móc prawidłowo wykonywać precyzyjne ruchy.

8. Pilates uczy oddychać

Oddychanie to jeden ze stałych procesów naszego organizmu. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że w niektórych sytuacjach oddychamy w nieprawidłowy sposób. Pilates uczy, jak zaczerpnąć powietrza prosto z przepony, tak aby klatka piersiowa rozchylała się na boki.

9. Trening pilates gwarantuje spokój I harmonię

Uczęszczanie na zajęcia pilatesu uczy jak połączyć ciało z własną świadomością. Ucząc się jego naturalnych odruchów, poznając wysyłane przez niego sygnały, łatwiej jest na zapanować nad ciałem I stworzyć harmonię całego organizmu.

Wbrew opiniom wielu pań, pilates jest skierowany nie tylko dla tych, kto nie przepadają za wysiłkiem fizycznym i unikają treningu siłowego w obawie przed szybkim przyrostem mięśni. Bez względu też na to, jaką dyscyplinę uprawialiśmy bądź uprawiamy aktualnie, zajęcia pilatesu są doskonałym uzupełnieniem naszych treningów.