jak wybrac klub fitness

Jak wybrać klub fitness dla siebie?

Zastanawiasz się nad pójściem na zajęcia sportowe i nie wiesz czym się kierować przy wyborze klubu fitness? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, jak wybrać klub fitness dla siebie.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii fitness

5 kroków jak wybrać klub fitness

Znajdź klub fitness w swojej okolicy

Wolisz trenować blisko domu, uczelni czy pracy? Dogodna lokalizacja klubu i dobry dojazd to jedne z najważniejszych czynników, którymi powinieneś kierować się przy wyborze miejsca do ćwiczeń dla siebie. Niech trening wpisuje się w plan Twojego dnia. Kluby i zajęcia fitness w swojej najbliższej okolicy znajdziesz w wyszukiwarce serwisu FitPlanner.pl. Wystarczy wybrać kategorię np. fitness oraz nazwę miasta, aby w formularzu widniał wybór w ten sposób jak “fitness warszawa“, by sprawdzić kluby fitness np. w mieście Warszawa.

Wybierz sport i zajęcia dla siebie

Co chcesz trenować? Fitness, taniec, a może sztuki walki? Nie jesteś pewna, jaki sport będzie dla Ciebie dobry i nie odróżniasz ABT od TBC? O kategoriach zajęć dostępnych w klubach fitness i w klubach sportowych znajdziesz więcej informacji w zakładce zajęcia. Zorientuj się w najnowszych trendach – niech nic ani nikt Cię nie zaskoczy!

Cena, zniżki, rabaty

Niektóre kluby wymagają opłaty wpisowej. Mogą też jednak oferować specjalne oferty czy rabaty. Jesteś studentem? Sprawdź, czy klub z Twojej okolicy nie ma dla Ciebie specjalnych zniżek. A może masz kartę partnerską, np. Multisport, BeActive, FitProfit, OK System? Kluby w swojej najbliższej okolicy, które honorują konkretne karty sportowe, znajdziesz w wyszukiwarce FitPlanner.

jak wybrac klub fitness dla siebie
Jak wybrać klub fitness dla siebie?

Jak wygląda klub? Kto prowadzi zajęcia?

Czy klub jest schludny i czysty? Czy jego wygląd i wystrój sprawiają, że przebywanie w nim to przyjemność i chce się do niego wracać? Czy klub jest klimatyzowany albo jest w nim dobra wymiana powietrza? I – co najważniejsze – czy instruktorzy są kompetentni, pomocni a zajęcia ciekawe? Dużo zależy od tego czy wybierzesz  duży, sieciowy klub czy mały, osiedlowy, kameralny.

Godziny otwarcia i inne udogodnienia

W jakich godzinach ćwiczysz? Wolisz rano? Zwróć uwagę nie tylko na godziny otwarcia klubu, ale i dostępne karnety (możesz zaoszczędzić, gdy wybierzesz karnet poranny czy z wejściami np. do godz. 16:00).  Zależy Ci na parkingu lub poradach dietetyka, a po treningu chciałabyś zrelaksować się w saunie? Lista udogodnień dostępnych w klubach znajduje się na ich profilach.

A może masz jeszcze jakieś pytania? Z pewnością nie wyczerpaliśmy tematu, a że o klubach fitness wiemy wiele – napisz do nas na kontakt@fitplanner.pl, a chętnie pomożemy! – nie tylko w tym, jak wybrać klub fitness dla siebie 😉

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Aleksandra Balcerzak

Aleksandra Balcerzak

Bada, co i kiedy ćwiczą Polacy, a potem to opisuje. Prywatnie pasjonatka tańca brzucha i Salsation. Nie stroni też jednak od siłowni - wie, że trening tam nie zrobi z niej pakera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *