fitness ćwiczenia z hula hop

Fitness: Ćwiczenia z hula hop na brzuch, talię i pośladki

Nie masz pomysłu na kolejny trening ? A może jesteś już zmęczona intensywnymi ćwiczeniami fitness i chciałabyś dla odmiany spróbować czegoś nowego ? Trening z hula hop to świetny pomysł, aby trenować w przyjemny sposób. Ćwiczenia z hula hop idealnie sprawdzają się na płaski brzuch i wąską talię.

Trening z hula hop składa się z ćwiczeń wzmacniających i ruchów tanecznych. Ponadto ćwiczenia nie wymagają dużego wysiłku, ani nakładu czasu. W każdej chwili i w każdym miejscu możesz kręcić hula hop.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii fitness

Efekty ćwiczeń z hula hop:

  • płaski brzuch,
  • wąska talia,
  • wzmocniony kręgosłup,
  • wymodelowane pośladki,
  • jędrne uda,
  • zgrabne ramiona,
  • prawidłowa postawa ciała,
  • spalone kalorie (420 kcal na godzinę),
  • lepsza koordynacja ciała.

Jakie hula hop wybrać ?

Na początek wystarczy Ci zwykłe koło hula hop bez wypustek. Z nim powinnaś ćwiczyć często i intensywnie. Z czasem, aby zwiększyć efektywność treningu z hula hop zaopatrz się w koło z masującymi wypustkami. Będzie ono stymulowało pracę mięśni podczas kręcenia.

Ćwiczenia z hula hop

Jak wysmuklić talię z hula hop:

Ćwiczenie na jędrne uda i pośladki:

Stan w rozkroku na szerokość bioder. Hula hop powinno być postawione pionowo na ziemi przed sobą. Połóż na hula hop ręce i przenieś ciężar ciała na jedną nogę i lekko ugnij ją w kolanie. Wciągnij brzuch. Unieś powoli prawą nogę z ziemi na bok. Noga, którą podnosisz powinna być wyprostowana, a palce skierowane przed siebie. Utrzymaj się w tej pozycji przez kilka sekund, a potem powoli przenieś nogę do poprzedniej pozycji. Wykonaj to ćwiczenie 10-12 razy na obie nogi.

Ćwiczenie na płaski brzuch:

Przełóż hula hop za ramiona, pod łopatki i połóż się na plecach. Unieś nogi pod kątem 90° i mocno złap hula hop obiema rękami. Napnij mięśnie brzucha i unieś górną część ciała. Opuść górną część ciała na podłoże. Powtórz ćwiczenie 12-15 razy.

Ćwiczenie na zgrabne ramiona:

Wyprostuj rękę na wysokość ramion i połóż hula hop na nadgarstku. Kręć rytmicznie hula hop wokół nadgarstka, przesuwając obręcz w stronę ramienia i z powrotem. Ćwiczenie wykonaj po 10-12 razy każdą nogą.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *