czym jest kick-boxing

Czym jest kick boxing?

Kick Boxing to stosunkowo nowa dyscyplina sportu, łącząca dawne sztuki walki oraz współczesne metody takie jak boks. W kick boxingu wykorzystuje się kopnięcia oraz uderzenia pięściami. Uderzenia dozwolone to te powyżej pasa. Do podstawowych ruchów zaliczamy  kopnięcie: frontalne, boczne, opadające, hakowe i ścinające. Najlepszym określeniem tego stylu walki jest połączenie najszybszych i najskuteczniejszych technik walki z jednym przeciwnikiem.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii kick-boxing

Kick boxing staje się coraz popularniejszą formą aktywności fizycznej, wybieraną nie tylko przez panów, ale również kobiety. Zajęcia kick boxingu prowadzone są w klubach fitness, a każdy może rozpocząć naukę od grupy początkujących, jak i wstąpić do grupy bardziej zaawansowanej.

Kick boxing w klubach fitness cieszy się dużym zainteresowaniem. Wynika to nie tylko z jego nowoczesnej formy, ale i możliwości uprawiania sportu kontaktowego. Warto przed rozpoczęciem treningów uświadomić sobie, iż może być to sport kontuzyjny – warto na siebie uważać.

Kto może trenować kick boxing?

Instruktorzy tej dyscypliny przekonują, iż nie ma ograniczeń wiekowych – potrzebna jest jedynie chęć walki oraz dobra kondycja fizyczna. Profesjonalną naukę zaczynają już dzieci, jednak w klubach fitness goszczą przede wszystkim osoby pracujące, pragnące nie tylko rozładować nadmiar energii, ale również wysmuklać swoją sylwetkę poprzez konkretne ćwiczenia. Kick boxing polecany jest również dla osób posiadających problemy z koordynacją ruchową – poprzez kolejne ćwiczenia możliwe jest wykształcenie lepszej kontroli nad własnym ciałem. Co ciekawe, kick boxing jest chętnie wybierany przez osoby piastujące stanowiska managerskie – dyscyplina ta wspomaga samokontrolę oraz koncentrację.

Co daje kick boxing?

  • Wspomaga koordynację ruchową, zręczność, precyzyjność
  • pozwala na doskonalenie dyscypliny oraz kondycji
  • pomaga w kształtowaniu sylwetki, redukuje tłuszcz, buduje wartościową masę mięśniową
  • kształci cierpliwość, wspomaga redukowanie agresji
  • buduje siłę woli.
Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Joanna Erd

Joanna Erd

Dotychczas zapalona miłośniczka wspinaczki, ostatnio poznaje jogę. Przekonała się, że sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale także charakter. Poza tym jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *