ashtanga joga czy joga musi być spokojna

Czy joga musi być spokojna?

Joga coraz bardziej zyskuje na popularności. Panuje moda na zdrowy styl życia, aktywność fizyczną – to bardzo korzystny trend, gdyż niestety współczesny tryb życia wiąże się z brakiem czasu na zadbanie o siebie, na uspokojenie i wyciszenie, ale także na dbanie o kondycję. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się nad tym, jak sobie pomóc i jak w sposób efektywny, ale również – przyjemny – wpływać na poprawę swojego zdrowia i samopoczucia. Właśnie joga pozwala im na spełnienie tych zamierzeń.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii ashtanga joga

Na pewno warto w związku z tym poznać najbardziej dynamiczną odmianę jogi – o nazwie ashtanga. To będzie znakomity wybór dla tych, którzy wolą ćwiczenia bardziej intensywne, dynamiczne właśnie. Większości osób bowiem joga kojarzy się ze statycznością, monotonią, wręcz – nudą. Jednak wcale nie musi tak być. Jeśli chcemy zacząć ćwiczyć jogę, ale nie lubimy zbyt statycznego podejścia – do ćwiczeń, do życia – na pewno ta odmiana będzie doskonała alternatywą. To, czym się różni od innych odmian jogi – to bazowanie na związku ruch-oddech.

W przypadku odmiany, jaka jest ashtanga joga ważne jest nie tylko przyjmowanie określonych pozycji, asanów, przechodzenie po kolei z jednej pozycji do następnej. Istotne jest, by odpowiednio te przejścia były zsynchronizowane z oddychaniem. Celem ćwiczeń, ścisłego trzymania się zaleceń pod względem ich wykonania, kolejności, jest uzyskanie takich efektów, jak:

  • siła,
  • wytrzymałość,
  • koncentracja umysłu.

Ta odmiana jogi zyskuje wielką popularność, dzięki temu, że efekty są szybko zauważalne, trwałe i spektakularne. To właśnie dlatego ćwiczenia te są tak powszechne wśród gwiazd amerykańskich. Jednak każdy z nas może zacząć ćwiczyć tę odmianę. Dobrze byłoby zapisać się na kurs, by móc nauczyć się podstaw. Potem można ćwiczenia kontynuować we własnym domu. Chodzi jednak o to, by trzymać się bardzo ściśle zasad, gdyż to właśnie dzięki temu można uzyskać oczekiwane efekty – wszechstronne, doskonałe nie tylko dla ciała, ale i dla umysłu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Joanna Erd

Joanna Erd

Dotychczas zapalona miłośniczka wspinaczki, ostatnio poznaje jogę. Przekonała się, że sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale także charakter. Poza tym jest doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *