burleska taniec dla dorosłych kobiet

Burleska – taniec dla pełnoletnich kobiet

Początkowo burleska powstała jako parodia dzieł operowych, operetkowych czy innych poważnych form artystycznych, a jej początki sięgają XVIII wieku. W swojej prostej formie bardzo często bywała wulgarna.

Przedstawienia burleski charakteryzowały się silnym zabarwieniem erotycznym, a w XX wieku wzbogacono je o striptiz. Również współcześnie wielu osobom burleska kojarzy się z grupowymi tańcami, połączonymi ze śpiewem i różnymi prześmiewczymi skeczami, w których występują skąpo ubrane aktorki.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii burleska

Obecnie burleska przyjęła formę przedstawień wypełnionych humorem i seksownymi, pełnymi erotyzmu gestami. A szkoły fitness oraz kluby sportowe organizują zajęcia, na których można nauczyć się tej formy tańca, trenując w rytmie tanga, soulu czy jazzu.

Zajęcia z burleski skierowane są tylko i wyłącznie dla dorosłych kobiet. Jak każde inne zajęcia sportowe czy taneczne, także kurs burleski rozpoczyna się od porządnej, obejmującej całe ciało rozgrzewki, której zadanie polega na wzmocnieniu i rozciągnięciu mięśni, dzięki czemu ma chronić tancerki przed powstaniem ewentualnych kontuzji. Dzięki tej formie treningu pracuje się nad odpowiednią postawą ciała, wzmacnia mięśnie nóg, ramion oraz pośladków.

Strój na zajęciach powinien być wygodny, ale warto pamiętać, że powinien podkreślać uwodzicielskie, kobiece kształty. Burleska pozwala każdej kobiecie poczuć się mistrzynią uwodzenia, bardzo często z wykorzystaniem charakterystycznych rekwizytów – boa z piórek, kapeluszy, rękawiczek. Podczas zajęć istotną rolę odgrywa także wykorzystanie innych rekwizytów, np. krzeseł

Zajęcia z burleski umożliwiają naukę zmysłowych ruchów. Dają możliwość zapanowania nad swoim ciałem i tańcem, dzięki nim kobieta może poczuć się pewna siebie i pożądana. Jest doskonałym sposobem na podniesienie swojej samooceny.

Ten rodzaj tańca stanowi sposób na emancypację, pozwala zakochać się w sobie, odkryć swoją kobiecość i seksapil. Działa także na wyobraźnię, szczególnie mężczyzn, których można mile zaskoczyć wykonując w domu śmiałe figury opanowane podczas zajęć burleski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Anna Firlej

Anna Firlej

Entuzjastka jogi :) Wcześniej wielbicielka pilatesu i stretchingu. Sport jest dla mnie sposobem na radzenie sobie z emocjami, zwłaszcza tymi, które uwierają. Pozwala zatrzymać się w obecnej chwili i nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *