a może aquacycling

A może aquacycling ?

Połączenie gimnastyki w basenie z jazdą na rowerze – to trening aquacyclingowy. Należy do typu ćwiczeń cardio, wzmacniających układ krążeniowo-oddechowy, na specjalnie przystosowanym urządzeniu – rowerze. Rytmiczna i dynamiczna muzyka wyznacza tempo ćwiczeń.

Celem zajęć aquacycling jest intensywny trening mięśni. Trenująca osoba nie odczuwa przy tym wielkiego zmęczenia. To zasługa ćwiczeń w basenie. W wodzie odciążamy nasz organizm i wszelkie przeciążenia są mniej odczuwalne. Trening aquacycling jest skomponowany w taki sposób, by łączył ćwiczenia różnych partii ciała, redukując tkankę tłuszczową z ćwiczeniami relaksacyjnymi.

Wybierz swoje miasto i znajdź zajęcia z kategorii aquacycling

Zajęcia aquacycling prowadzone są dla osób, o różnym stopniu sprawności fizycznej. Dzięki pulsometrom, w ciągu 45 minut ćwiczeń, każdy kontroluje własny puls i ilość spalonych kalorii. Konsultacje z dietetykami, kontrola wagi oraz określenie masy ciała i zawartości tkanki tłuszczowej, umożliwiają efektywne działania, zmierzające do poprawy kondycji i uzyskania pięknej sylwetki.

Kto może korzystać z aquacyclingu ?

  • Osoby, pragnące podnieść sprawność fizyczną,
  • Wszyscy, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy,
  • Kobiety po urodzeniu dziecka, pragnące odzyskać sprawność fizyczną i kształtną sylwetkę,
  • Osoby starsze, którym zaleca się delikatniejsze formy ruchu,
  • Dzieci i młodzież, dla których są opracowane specjalne zestawy ćwiczeń.

Aquacycling to sport, który poprawia samopoczucie. Wyzwolone w czasie wysiłku endorfiny wyzwolą w nas energię życiową, sporą dawkę optymizmu i poczucie spełnienia. Ponadto spotkania z innymi uczestnikami zajęć, to okazja do nawiązania ciekawych znajomości i wymiany doświadczeń.

Przeciwwskazaniem do tej formy aktywności, są te wszystkie wskazania, których udziela się trenującym na rowerze. Nie powinni ćwiczyć cierpiący na hemoroidy, kobiety w zaawansowanej ciąży i osoby z problemami krążeniowymi i kostnymi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim ze znajomymi i udostępnij go!

Autor

Paula Wasylów

Paula Wasylów

Pasjonatka wszelkich form aktywności z duszą podróżnika i naukowca, odpoczywa w ruchu: ćwiczy, biega. Bada możliwe formy aktywności ruchowej, by potem sprawdzić swój stan umysłu i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *