pole dance Warszawa

Znajdź klub pole dance w Warszawie
i bezpłatnie zarezerwuj zajęcia pole dance

Nie znalazłeś poszukiwanego klubu dla "pole dance Warszawa"? Dodaj go samodzielnie!

Dodaj klub

Pole dance - pasja i odchudzanie

zajęcia pole dance w Warszawie

Pole dance, a inaczej taniec na rurze to nie tylko forma sztuki, ale również doskonały sposób na zadbanie o swoją sylwetkę I samopoczucie. Skąd pochodzi i dlaczego warto go uprawiać? Poznajmy prawdziwe oblicze tych fascynujących zajęć!

Jak powstał pole dance?

Choć wielu z nas pole dance kojarzył z klubami nocnymi, taniec ten swoje początki miał już w starożytności, kiedy to panie rytualnie tańczyły dookoła drewnianego pala. W późniejszym okresie taniec ten przeniósł się do występów cyrkowych. Gdy w 1920 roku tancerze zaczęli wykorzystywać środkowy drążek namiotu do pokazów tanecznych, goście mogli podziwiać zmysłowy taniec pięknych kobiet na samym środku sceny. Po jakimś czasie zaczęto nazywać go rurą I tak powstała nazwa “taniec na rurze”.

Gdy w latach 50- tych media zaczęły stawać się coraz powszechniejsze, pole dance coraz częściej pojawiał się w nocnych klubach, przez co do dziś często kojarzony jest w ten sposób.

Na szczęście czasy szybko się zmieniają, a zajęcia pole dance od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Chodzą również słuchy, że taniec na rurze być może pojawi się nawet jako jedna z dyscyplin na olimpiadzie!

Zajęcia pole dance dla każdego

W latach 90. zaczęło powstawać coraz więcej szkół pole dance, dzięki czemu kobiety (oraz mężczyźni!) uczęszczający na zajęcia, zaczęli przekonywać się, czym naprawdę jest taniec na rurze i ile korzyści możemy z niego czerpać.

Na zajęciach pole dance łączymy akrobatykę z prawdziwą sztuką. Nie bez powodu część zwolenników tego rodzaju aktywności, traktują go jako jedną z odmian tańca. Można zaobserwować coraz więcej pokazów i konkursów, w których występują zaawansowani i doświadczeni tancerze.

Pole dance to taniec i gimnastyka w jednym. Jeśli więc znudziły Ci się zajęcia na siłowni, a podnoszenie sztangi nie wnosi do Twojego życia nic nowego, czym prędzej odszukaj zajęcia pole dance w Warszawie. Dostępne są one w każdej dzielnicy miasta, dlatego wystarczy odrobina chęci, aby rutynowe dbanie o siebie stało się prawdziwą frajdą!

Pole dance, czyli cała masa korzyści

Zajęcia tańca na rurze nie są łatwe. Szczególnie początkujący muszą przed wejściem na salę przygotować dużo silnej woli i sporą dawkę energii. Najbardziej zachęcającym jednak są niesamowicie szybko widoczne efekty. Pole dance poprawia elastyczność naszych mięśni. Rozciąganie rozpoczyna zajęcia, ale również jest to stały element całego spotkania. Utrzymywanie ciała w rozmaitych pozycjach na rurze rozwija również naszą wytrzymałość, dzięki temu oprócz szybko spalonych kilogramów, wyrzeźbisz sylwetkę i rozbudujesz mięśnie.

Czym są zajęcia Pole dance?

Często wiele z nas boi się wybrać na zajęcia z pole dance, ponieważ oglądając pokazy profesjonalnych tancerek, nie wyobrażamy sobie, że poradzimy sobie tak jak oni. Na przekór tym wątpliwościom nadchodzi fakt, że zajęcia tańca na rurze dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdej uczestniczki zajęć.

Najczęściej występują trzy poziomy trudności pole dance:

  • Podstawowy – Ten poziom skierowany jest do tych, którzy po raz pierwszy próbują swoich sił w pole dance. Składają się one z zestawów ćwiczeń ujędrniających, rozciągających i wytrzymałościowych. Uczestnicy uczą się, jak utrzymać się na rurze oraz trenują podstawowe pozycje. Jest to moment, w którym każdy oswaja się z nową formą ćwiczeń, dlatego też trzeba przygotować się na duże zakwasy i całą masę pozytywnej energii.
  • Średni – Na tym etapie ćwiczymy trudniejsze figury i rozmaite przejścia. Aby wykonywać ćwiczenia poprawnie, niezbędne są umiejętności zdobyte na poziomie podstawowym. Im dłużej trenujemy pole dance i im więcej poświęcamy, tym nasze ruchy na rurze stają się bardziej płynne oraz profesjonalne.
  • Zaawansowany – Zajęcia na tym poziomie przeznaczone są dla tych, którzy mają umiejętności zdobyte na poziomie podstawowym oraz średnim. Kursanci muszą być zarówno bardzo rozciągnięci, elastyczni oraz mieć dużo siły. Zajęcia pole dance na tym etapie zawierają w sobie najbardziej skomplikowane figury, które kursanci ćwiczą często nawet na odkręconej rurze. W większości wszystkie figury połączone są w układzie choreograficznym z podkładem muzycznym.

Let’s start pole dance!

Wiele z kursantów przed wybraniem się na zajęcia pole dance ma różnego rodzaju wątpliwości. Zastanawiamy się, czy na pewno sobie poradzimy, czy to, że wcześniej nie ćwiczyliśmy skreśla nas z tego typu zajęć. Odpowiedź jest jednoznaczna – każdy, kto chce zadbać o siebie i swoją sylwetkę w niepowtarzalny sposób, może uczestniczyć w zajęciach pole dance.

Na zajęciach pole dance spotkać można wiele przykładów na to, że wystarczy determinacja, aby stać się prawdziwą pole dancerką! Bez względu na to, czy wcześniej miałeś do czynienia z jakąkolwiek aktywnością fizyczną, taniec na rurze może być świetnym wprowadzeniem do świata sportu. Początek zajęć to opieka trenera, dostosowane do naszych potrzeb wprowadzające ćwiczenia i oswajanie się z rurką.

Z każdym kolejnym treningiem nabywamy nowych umiejętności, a nasze ciało i kondycja zmieniają się w błyskawicznym tempie. Nie wierzysz? Przekonaj się i odkryj zajęcia pole dance w Warszawie blisko Twojej pracy czy domu. Niech taniec na rurze stanie się przyjemnością i ucieczką od codziennych obowiązków.