crossfit Warszawa

Nie znaleźliśmy zajęć z kategorii crossfit w Twojej okolicy dlatego wyświetlamy zajęcia z podobnych kategorii.

Znajdź klub crossfit w Warszawie
i bezpłatnie zarezerwuj zajęcia crossfitu

Nie znalazłeś poszukiwanego klubu dla "crossfit Warszawa"? Dodaj go samodzielnie!

Dodaj klub

9 powodów, dla których pokochasz crossfit

zajęcia crossfit w Warszawie

Crossfit to zajęcia charakteryzujące się niezwykle wysoką intensywnością. To doskonała alternatywa dla tych, którzy oczekują szybkich efektów lub nie lubią monotonnych treningów. Nakierowany jest przede wszystkim na szybkość i wytrzymałość. Crossfit to nowość w środowisku sportowym. Każdego dnia przyciąga do siebie miłośników treningów lubiących zmiany i prawdziwe przeżycia. Emocje, satysfakcja, adrenalina, pragnienie zwycięstwa - intensywne ćwiczenia nie tylko trenują nasze ciało, ale również i umysł. Jeśli więc masz w sobie dużo „powera” i chcesz poczuć prawdziwą moc treningu, czym prędzej udaj się na zajęcia crossfit! Pokonaj swoje słabości i poczuj, czym jest prawdziwy sport!

1. Udany crossfit = siła!

Większość ćwiczeń crossfiterów bazuje na ciężarach. Im bardziej zaawansowani jesteśmy, tym cięższe obciążenia możemy włączać do naszego treningu. Crossfit to zajęcia grupowe, dlatego istnieją poziomy, na które możemy się zapisać w zależności od naszych umiejętności. Trening z osobami o podobnej kondycji i wytrzymałości jest nie tylko bardziej motywujący, ale również jest świetną formą na spędzenie czasu wśród ciekawych osób.

2. Na zajęciach crossfitu problemy znikają

Stres, problemy w pracy - crossfiterzy nie wiedzą, co to takiego. Oddzielne stacje i różnorodne zestawy ćwiczeń sprawiają, że podczas treningu wszelkie stresy odchodzą na drugi plan. Liczy się technika wykonywania ćwiczeń, ilość powtórzeń, jakość wykonania treningu na danej stacji oraz wspólna koordynacja wszystkich zawodników. Jeśli więc coś Cię trapi, wystarczy znaleźć, gdzie w Warszawie są zajęcia crossfit i czym prędzej udać się do klubu fitness.

3. Crossfit dla każdego!

Dotychczas ten rodzaj treningu kojarzył Ci się z umięśnionymi, profesjonalnymi zawodnikami? Nie bez powodu! Crossift szybko spala zbędny tłuszcz i równocześnie buduje mięśnie. To dlatego nie tylko w pełni zaawansowani, ale również stali bywalcy zajęć crossfitowych mogą pochwalić się sylwetką jak z okładki magazynu. Ćwiczenia dopasowane są do poziomu zaawansowania zawodników, dlatego też z pozoru wykańczające ćwiczenia są odpowiednio dopasowane do stanu zdrowia oraz wytrzymałości serca uczestników.

4. Poprawa wytrzymałości - crossfit eliksirem zdrowia

Crossfit to rodzaj zajęć nie tylko dla tych, którzy pragną poczuć odrobinę adrenaliny oraz wzmocnić swoją kondycję. To również świetny rodzaj przygotowania do ekstremalnych wypraw, rajdów rowerowych czy maratonów. Crossfit zwiększa zdolność organizmu do przetwarzania oraz dostarczania tlenu do komórek organizmu. Dzięki temu podczas zajęć crossfitu, wzrasta nasza wydolność oddechowa oraz sercowo-naczyniowa. Jest to niezwykle istotne u osób, które planują długotrwały wysiłek.

5. Moc, energia dzięki treningom crossfit !

Szybkie tempo i obciążenia w crossficie to doskonała okazja, aby poprawić swoją szybkość, refleks oraz moc. Regularnie intensywnie trenując wzmocnimy zdolność naszych mięśni do wykorzystywania maksymalnej siły oraz szybkiego reagowania i wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Crossfit uczy, jak w jak najszybszym tempie wykonywać określone ruchy. Dzięki temu nie tylko wzmacniamy nasze ciało, ale również umysł.

6. Dokładnie crossfit !

Podczas treningów niezwykle wiele zależy od dokładności wykonywania ćwiczeń. Pod presją czasu szybciej uczymy nasze ciało, jak prawidłowo wykonywać ruchy. Oprócz precyzji, ważne jest odpowiednie dopasowanie intensywności oraz świadomość poszczególnych partii mięśniowych. Ucząc się swojego ciała, nie tylko zwiększamy efektywność, ale również zapewniamy sobie lepsze samopoczucie.

7. W zdrowym ciele, zdrowy duch

Od dawien dawna wiadomo, że aktywność fizyczna jest gwarantem zdrowia i świetnego samopoczucia. Będąc w ruchu wzmacniamy pracę poszczególnych organów i podwyższamy metabolizm. Sól wypacana z organizmu podczas większego wysiłku chroni nas przed różnego rodzaju chorobami i infekcjami. Wzrasta przy tym nasza odporność, dzięki przez większość roku możemy cieszyć się pełnią zdrowia i zapomnieć o faszerowaniu się lekarstwami.

8. Równowaga

Intensywne zajęcia crossfitu wzmacniają również naszą sylwetkę i trenują równowagę. Podczas wykonywania danego ćwiczenia, niezwykle ważne jest zachowanie poprawnej postawy. Zapewnia to odpowiednio wykonane zadanie, a przy tym szereg pozytywów dla naszego zdrowia. Kontrolując środek ciężkości naszego ciała, wzmacniamy kręgosłup oraz poszczególne mięśnie.

9. Dla kogo crossfit ? Dla spieszących się

Zajęcia crossfitu trwają tylko godzinę. Jest to więc świetna informacja dla tych, którzy nie mogą zbyt wiele czasu poświęcić na treningi. Zajęcia rozpoczynamy od mocnej rozgrzewki, przechodzimy do serii pojedynczych ćwiczeń i finalnie kończymy na kilkunastominutowej sesji, w której liczy się jak największa liczba wykonanych powtórzeń. Choć z perspektywy zaawansowanego sportowca, taki trening może wydawać się zbyt krótki, jego intensywność skutkuje szybkimi efektami.

Crossfit to poprawa wydolności całego organizmu. Bezustannie zmieniające się pasma intensywnych ćwiczeń poprawiają kondycję i wyzwalają 100% energii. Zajęcia crossfit w Warszawie dostępne są w każdej dzielnicy, dzięki czemu każdy z nas może uczestniczyć w nich, bez względu na to gdzie pracuje i mieszka. Pokochały je nie tylko najwyższej klasy sportowcy, ale również aktywne mamy czy pasjonaci kulturystyki.