joga Warszawa

Znajdź klub joga w Warszawie
i bezpłatnie zarezerwuj zajęcia jogi

Nie znalazłeś poszukiwanego klubu dla "joga Warszawa"? Dodaj go samodzielnie!

Dodaj klub

Joga dla każdego

zajęcia joga w Warszawie

Joga od wieków przyciąga nowe osoby. Jest to jedna z najstarszych metod wewnętrznego rozwoju, która skupia w sobie trzy najważniejsze elementy. Pierwszy z nich polega na opanowaniu swojego umysłu i ciała. Jogini uważają, że znając swoje pragnienia i potrafiąc je kontrolować, łatwiej jest nam rozwijać swój umysł i nie wytrącać się z równowagi.

Joga uczy również, jakie działania podjąć, aby dążyć do wyznaczonych przez siebie celów. Regularne uczęszczanie na zajęcia jogi potrafią szybko przynieść oczekiwane efekty. To niezwykle ważne, ponieważ tylko stałość zapewni nam osiągnięcie wyznaczonego planu. Podczas godzinnych sesji pracujemy nad psychiką, ciałem oraz duchem.

Trzecim najważniejszym aspektem w jodze jest wewnętrzna spójność, którą każdy z nas powinien osiągnąć trenując jogę. Łącząc się z Najwyższym, budujemy jedność, dzięki czemu osiągamy harmonię i poprawę jakości życia. To również gwarancja zdrowia, świetnej koncentracji oraz możliwość poznania swoich mocnych i słabszych stron.

Oczyść umysł na zajęciach

Mieszkając w Warszawie bez wątpienia wielu z nas potrzebuje po pracy wyciszenia i spokoju. Joga pozwala nam oczyścić ciało i umysł oraz uwolnić się od codziennych problemów. Potrzebując więc chwili tylko dla siebie, wystarczy znaleźć zajęcia jogi w Warszawie i czym prędzej udać się na godzinę pełną relaksu i spokoju.

Jedną z zalet regularnego uczęszczania na zajęcia jogi jest poprawa zdrowia i kondycji psychicznej. To właśnie dlatego możemy traktować ją jako jeden ze sposobów gimnastyki. Ma ona wyjątkowo duże działanie, ponieważ uwzględnia wszystkie partie ciała i skupia się nie tylko na rozciąganiu, ale również na uczuciu relaksu i odprężenia. Będąc regularnym uczestnikiem tego typu zajęć, możemy dojść do wyższego poziomu zaawansowania, gdzie stale będziemy się rozwijać technicznie i duchowo.

Co ważne po dłuższym czasie uczęszczania na zajęcia, osoby ćwiczące same zaczynają odczuwać chęć zmian. Zdrowe, zbilansowane posiłki, aktywnie spędzany wolny czas to tylko niektóre elementy, które na stałe wprowadzają w życie zaawansowani uczestnicy jogi. Oprócz gwarancji świetnego samopoczucia, możemy odkryć swoją duchowość i zmienić podejście do całego życia.

Naucz się jogi

Chcąc rozpocząć zajęcia jogi, niezbędne jest poznanie kilku podstawowych pojęć:

 1. Nijamy – są to nakazy etyczne, które odnoszą się do indywidualnej praktyki jednostki;
 2. Asana – pozycja jogi;
 3. Dharana – koncentracja;
 4. Dhyana – medytacja;
 5. Pratyahara – wycowanie zmysłow;
 6. Yama – zasady moralne
 7. Pranayama – ćwiczenia oddechowe.

Co dają nam zajęcia jogi?

Regularne uczęszczanie na zajęcia jogi już po kilku sesjach zapewnia lepsze samopoczucie, więcej energii i uśmiech na twarzy. Relaks i odprężenie, jakie towarzyszy nam po wyjściu z zajęć nie tylko przekłada się na lepszy sen, ale również lepsze relacje z bliskimi oraz większą satysfakcję z życia.

Uprawiając jogę nasze ciało staje się bardziej gibkie i sprawniejsze. Oprócz trenowania mięśni, uczymy się stabilności oraz odpowiedniej koordynacji. Dzięki temu wielu z uczestników zajęć jogi przestaje skarżyć się na bóle kręgosłupa czy częste migreny.

Joga zapewnia również lepsze funkcjonowanie naszego organizmu. Wzmacnia się układ krwionośny i oddechowy oraz poprawia się nasza odporność.

Warszawa to niezwykle dynamiczne miasto. Praca w korporacji, ogromny ruch na ulicach, człowiek obok człowieka. Z tego powodu często jesteśmy narażeni na niebezpieczne dla zdrowia stresy. Mieszkanie w stolicy ma jednak bardzo dużą zaletę. Bez względu na to, gdzie mieszkasz czy pracujesz, bez wątpienia w pobliżu odbywają się zajęcia jogi. Osoby ćwiczące regularnie jogę, lepiej radzą sobie z opanowaniem nerwów i emocji.

Czy joga działa?

Jak twierdzą naukowcy, wystarczy godzina jogi, by w naszym mózgu ujawniły się miejsca odpowiedzialne za walkę ze złym samopoczuciem. Regularne uczęszczanie na zajęcia jogi może okazać się jednym z najskuteczniejszych lekarstw nawet na depresję. Oprócz tego, że jest to rodzaj aktywności fizycznej, ma ona zbawienny wpływ na ośrodek odpowiedzialny za relaks, uspokojenie i harmonię ciała i umysłu. To właśnie dlatego, często jest ona zlecana jako jeden z elementów terapii.

Co wiesz o jodze?

 1. Jogę uprawia około 200 milionów ludzi na całym świecie.
 2. Joga pozwala nauczyć się być świadomym swojego ciała. Wiedząc, jakie rządzą nim mechanizmy, możemy wykorzystywać je w świadomy sposób i walczyć z jego wszelkimi ograniczeniami.
 3. Efekty widoczne są już po kilku zajęciach jogi!
 4. Słowo joga w języku Indii oznacza scalanie, ujawnienie, łączenie.
 5. Niezbędnym sprzętem każdego jogina jest specjalna mata do jogi. Oprócz tego do ćwiczeń przydają się krzesła, koce, liny i klocki.
 6. W krajach zachodnich joga stanowi częściej zbiór ćwiczeń oddechowych, niż trening duchowości.
 7. Joga jest uważana za najlepszą formę ćwiczenia IQ. Jak potwierdzają naukowcy, wpływa na to trening układu oddechowego połączony z głęboką medytacją. Joga poprawia tym samym gospodarkę neurohormonalną mózgu.
 8. Tao Porchon-Lynch to 93-letnia, najstarsza instruktorka jogi na świecie.