joga dla ciężarnych Warszawa

Znajdź klub joga dla ciężarnych w Warszawie
i bezpłatnie zarezerwuj zajęcia jogi dla ciężarnych

Nie znalazłeś poszukiwanego klubu dla "joga dla ciężarnych Warszawa"? Dodaj go samodzielnie!

Dodaj klub

Najlepsze ćwiczenia dla przyszłej mamy - Joga dla ciężarnych

zajęcia joga dla ciężarnych w Warszawie

Joga dla ciężarnych to jeden z najlepszych pomysłów, aby dbać o siebie w trakcie oczekiwania na maluszka. Przeżyjmy ten niezapomniany czas w wyjątkowy sposób i przygotujmy swoje ciało i umysł na przyjście na świat małego człowieczka.

Dlaczego powstały zajęcia jogi dla ciężarnych?

Gdy test ciążowy wskazuje dwie kreski, a my z każdym dniem czujemy się coraz „dziwniej“, często nie wiemy, co dalej. Życie na kilka minut staje nam przed oczami. Musimy zastanowić się, jak będzie wyglądać nasza przyszłość i jak najlepiej spędzić te wyjątkowe dziewięć miesięcy oczekiwań. W brzuszku jest w końcu mały człowiek, który za kilka miesięcy przyjdzie na świat, a my będziemy musieli zapewnić mu jak najlepszy start.

Z jednej strony jest to czas radości, przygotowań i przemyśleń. Z drugiej jednak to bardzo trudny okres dla każdej kobiety, której ciało drastycznie się zmienia, a organizm często odmawia posłuszeństwa. Jak poradzić sobie w trakcie tych dziewięciu miesięcy, aby przejść przez ciążę w łagodny sposób i móc wspominać ją do końca życia? Z pewnością warto udać się na zajęcia jogi dla ciężarnych. Wiele z nas boi się podejmować aktywności fizycznej podczas bycia przyszłą mamą, jednak joga to 1,5 godzinna sesja, która rozluźni mięśnie, ukoi nerwy i przygotuje nasze ciało na przybycie małej istotki.

Szalejące hormony, regularnie „wpadające“ dodatkowe kilogramy, ból pleców i inne nieprzyjemne dolegliwości często mogą popsuć nam całą radość z oczekiwania na dziecko. Uczęszczając na zajęcia jogi dla przyszłych mam możemy nie tylko je zmniejszyć, ale takže trwale się ich pozbyć. Przekonajmy się, że ciąża wcale nie musi być trudnym etapem w życiu kobiety.

Jak ćwiczyć jogę w ciąży?

Aby joga przynosiła efekty należy ćwiczyć minimum 2 lub 3 razy w tygodniu. Ważne jest, aby trenować o tej samej porze, najlepiej o poranku. Należy pamiętać, że rozpoczynając „karierę joginki“ podczas oczekiwania na dzidziusia, należy wybrać się do klubu jogi i ćwiczyć pod nadzorem instruktora. Bez obaw, zajęcia jogi dla ciężarnych w Warszawie dostępne są w praktycznie każdej dzielnicy, dlatego bez względu na to, gdzie mieszkamy lub pracujemy, możemy regularnie ćwiczyć pod okiem profesjonalistów.

Zajęcia jogi dla kobiet w ciąży trwają około godziny. W początkowej fazie mogą zmieniać się proporcje ćwiczeń rozciągających z pozycjami jogi. Im dłużej ćwiczymy, tym więcej pozycji możemy wykonywać. Najważniejsze jest przede wszystkim to, że osoba prowadząca zawsze indywidualnie podchodzi do każdej osoby. Jeśli gorzej się poczujemy lub mamy jakiekolwiek przeciwskazania, należy powiedzieć o wszystkim na początku zajęć trenerowi. Dzięki temu dostosuje on ćwiczenia tak, aby nam i dzidziusiowi nie stała się krzywda.

Niezwykle ważny na zajęciach jogi dla przyszłych mam jest rytm ćwiczeń. Szczególnie początkujące mamy powinny ćwiczyć powoli, obserwując jak zachowuje się organizm. Każda nowa figura wnosi dla naszego ciała coś nowego, dlatego musimy sprawdzać jego reakcje i wszystkie wątpliwości zgłaszać prowadzącej zajęcia.

Podstawowa zasada jogi brzmi: „Prostuj plecy, ściągaj łopatki“. Nie bez powodu, ponieważ w jodze liczy się dokładność. Aby osiągnąć 100% efektów, szczególną uwagę powinniśmy zwracać na pozycje. Układając ciało w różnych figurach, skupmy się na każdym mięśniu.

Co osiągniemy uczęszczając na zajęcia jogi dla ciężarnych?

Regularnie ćwicząc jogę w ciąży sprawiamy, że nasze ciało staje się bardziej wzmocnione i elastyczne. Ucząc się pranajmy- czyli kontroli prawidłowego oddechu, łatwiej przebrniemy przez poród, który będzie szybszy i mniej wymagający. Joga pomoże nam:

 • uelastycznić stawy, krocze oraz mięśnie ud,
 • poszerzyć obręcze miednicy,
 • nauczyć nas kontroli i relaksacji dna miednicy,
 • dotlenić płód,
 • zapobiegać silnym bólom podczas porodu,
 • wytrenować prawidłowy odddech.

Ponadto joga w ciąży:

 • poprawia krążenie krwi,
 • odciąża kręgosłup oraz stawy,
 • poprawia samopoczucie,
 • działa antydepresyjnie,
 • pomaga kontrolować wzrost wagi tak, aby zachować ją
 • w granicach książkowych,
 • poprawia pracę serca,
 • zbawiennie działa na układ trawienny,
 • pomaga magazynować energię,
 • zmniejsza poranne nudności,
 • uelastycznia skórę, przez co zapobiega rozstępom i cellulitowi,
 • zapobiega obrzękom i żylakom.

Rozpoczynając swoją przygodę z jogą w szczególności panie, które oczekują na przyjście na świat maleństwa, mogą mieć trudności z zaadaptowaniem do tej nowej formy ćwiczeń. Regularnie uczęszczając na zajęcia jogi dla ciężarnych, nasze ciało przyzwyczai się do wykonywanych pozycji, a my w pełni przygotujemy się na wyjątkowy dzień narodzin naszego bobasa.

Ciąża to czas, w którym bardziej niż zwykle dbamy o swoje zdrowie i formę. Warto więc odszukać zajęcia jogi dla ciężarnych w Warszawie i czym prędzej rozpocząć ćwiczenia. Będąc świadomą sygnałów, które wysyła nam nasze ciało, przebrniemy przez te dziewięć miesięcy w sposób zdrowy dla nas i naszego dziecka. Ponadto kilka godzin w tygodniu spędzonych w towarzystwie innych mam da nam nie lada frajdę, a może i przyniesie nowe, ciekawe znajomości?