hatha joga Warszawa

Znajdź klub hatha joga w Warszawie
i bezpłatnie zarezerwuj zajęcia hatha jogi

Nie znalazłeś poszukiwanego klubu dla "hatha joga Warszawa"? Dodaj go samodzielnie!

Dodaj klub

Hatha joga dla niezdecydowanych

zajęcia hatha joga w Warszawie

Hatha joga to połączenie wszystkich odmian jogi, w których występują ćwiczenia fizyczne i oddechowe. Ma na świecie miliony zwolenników, którzy regularnie uprawiają ją, aby czuć harmonię ciała i umysłu. Przekonajmy się, czym dokładnie charakteryzują się zajęcia hatha joga oraz dlaczego warto na nie uczęszczać.

Czym jest hatha joga?

Słowo hatha to siła. Hatha joga łączy dyscyplinę i silną wolę, a to pozwala połączyć się z bytem najwyższym, co jest najwyższym celem joginów.

Uczęszczając na zajęcia hatha jogi uczymy sie pozycji ciała nazywanych asana, kontroli oddechu – pranajma oraz oczyszczenia śatkrija.

Joga to nie dyscyplina sportowa, ani metoda na spalenie tłuszczyku z brzucha. Hatha joga to sposób na życie i zmianę swoich dotychczasowych nawyków. Regularna praca z ciałem i umysłem jest dobrym początkiem do tego, aby zacząć pracę nad sobą.

Regularne branie udziału w sesjach hatha jogi nie tylko oczyszcza ciało i wzmacnia mięśnie, ale także uspokaja nasz umysł i pozwala nam mieć nad nim wiekszą kontrolę. Hatha joga jest więc zarówno fizycznym, jak i energetycznym oraz mentalnym oczyszczeniem naszego organizmu.

Dla kogo hatha joga?

Niezwykle ważne jest, aby hatha jogę wykonywać pod okiem profesjonalistów. Szczególnie istotne jest to w przypadku początkujących, ponieważ dokładnie wykonywane ćwiczenia, przynoszą wiele korzyści dla naszego ciała i duszy. Joga skierowana jest zarówno do tych, którzy nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej oraz tych, którzy ze sportem żyją za pan brat.

To świetna alternatywa, dla tych którzy cierpią na bezsenność i mają stresujący tryb życia. Np. Mieszkańcy stolicy, pracujący w dużych korporacjach, żyjący w biegu, z masą obowiązków. Jeśli zdanie to, choć po części opisuje Twój tryb życia, czym prędzej udaj się na zajęcia hatha joga w Warszawie i zrelaksuj się, zapominając o wszelkich problemach.

Najważniejsze w jodze jest to, że bez względu na to, jak się czujesz i jakie dolegliwości Ci doskwierają, zostało naukowo potwierdzone, że ten rodzaj aktywności ma zbawienny wpływ na organizm każdego człowieka. Co najlepsze, efekty widoczne są już bardzo szybko!

Jakie efekty może przynieść regularne uczęszczanie na zajęcia hatha jogi?

Zajęcia hatha jogi to długa lista korzyści dla naszego zdrowia, umysłu I samopoczucia:

  1. Zwiększona długość spoczynkowa mięśni – Często nasze mięśnie są nienaturalnie skrócone. Spowodowane jest to najczęściej stresem lub dużym wysiłkiem fizycznym. Rozciągając mięśnie na zajęciach hatha joga, możemy ćwiczyć w sposób bezpieczny, bez obaw o jakąkolwiek kontuzję. Jest to więc świetna alternatywa międzytreningowa.
  2. Lek na zwyrodnienia – Ta dolegliwość to niezwykle nieprzyjemna przypadłość, która spotyka ludzi starszych oraz osoby aktywne fizyczne. Regularnie uczęszczając na zajęcia jogi, motywujemy nasze stawy do fizjologicznego zakresu ruchu, co sprawia że są one odpowiednio odżywiane i smarowane. Dzięki temu unikamy bólu i zachowujemy stawy w odpowiedniej kondycji.
  3. Poprawia pracę serca – Hatha joga reguluje częstość skurczu serca oraz poprawia jego wydajność. Jest to więc świetna alternatywa dla osób cierpiących na arytmię lub intensywnie ćwiczących fizycznie. Dzięki regularnym sesjom, serce będzie pracować wydajnie oraz w stałym, zdrowym rytmie, zapewniając nam świetne samopoczucie nawet po większym wysiłku fizycznym.
  4. Reguluje cykl miesięczny u kobiet – Jest to przykład korzyści, która nie występuje w żadnej innej dyscyplinie sportowej. Intensywny wysiłek może wręcz stać się głównym czynnikiem zaburzającym kobiecą owulację. Dzięki stymulacji łuku hormonalnego kobiety I ćwiczeń relaksacyjnych możliwe jest pozbycie się wszelkich zaburzeń hormonalnych.
  5. Poprawia ukrwienie płuc i zwiększa wydolność oddechową – Od dawien dawna wiadomo, że joga to w dużej mierze ćwiczenia oddechowe tzw. Pranajma. Ćwicząc te pozycje, możemy poprawić mikrokrążenie płuc oraz zwiększyć pojemność wdechową. Dzięki temu nasze płuca szybko przyzwyczają się do wszelkiego rodzaju wysiłku fizycznego lub sytuacji stresowych. Zapomnimy więc o uporczywej zadyszcze podczas wchodzenia po schodach lub gonitwy za odjeżdzającym autobusem.
  6. Lek na osteoporozę – Zwiększając kontakt mięśni z układem kostnym za sprawą rozciągania odpowiednich partii ciała, hatha joga odżywia kręgosłup oraz wzmacnia łączenia tkanek miękkich z koścem. Wielu uczestników zajęć hatha jogi może więc zapomnieć o drogich suplementach i w sposób zdrowy uchronić się przed osteoporozą.
  7. Stajemy się szczęśliwsi – Hatha joga stymuluje narządy takie jak tarczyca, przysadka czy nadnercza oraz zwiększa wydzielanie endorfin. Dzięki temu obiżamy poziom hormonów stresu, a jednocześnie zwiększamy wydzielanie tych odpowiedzialnych za świetne samopoczucie. Zajęcia hatha jogi są więc doskonałą formą terapii i lekarstwem na wszelkie stresy.
  8. Zdrowa alternatywa dla “ciśnieniowców” – Regularne uczęszczanie na zajęcia hatha joga przywraca prawidłowe ciśnienie tętnicze. Wynika to z odpowiednio dopasowanych ćwiczeń, które regulują pracę serca oraz “uspokajają” układ nerwowy.