zumba Warszawa

Znajdź klub zumba w Warszawie
i bezpłatnie zarezerwuj zajęcia zumby

Nie znalazłeś poszukiwanego klubu dla "zumba Warszawa"? Dodaj go samodzielnie!

Dodaj klub

Zumba opanowała cały świat.

zajęcia zumba w Warszawie

Tańczą już nie tylko latynoamerykanie, ale także cała Europa. Pokochaliśmy zumbę za jej oryginalność, niepowtarzalność, a przede wszystkim radosną odmianę codziennego dbania o sylwetkę. W większości klubów fitness w Warszawie zumba jest już dostępna od dawna.

Czym charakteryzują się zajęcia zumby?

Dosłowne znaczenie słowa zumba brzmi: „wystarczy tylko chcieć”. Nie bez powodu, ponieważ łączy ona w sobie radosne rytmy latino, które wręcz zachęcają do działania. Z perspektywy profesjonalnych trenerów fitness nie jest to jednak forma tańca w większej grupie ludzi, a profesjonalny trening aerobowy zawierający w sobie interwały (zmienne tempo). Ponadto ćwiczenia zorientowane są na wzmacnianie wytrzymałości oraz cardio. Jest to nie tylko sposób na szybkie spalenie tłuszczyku, ale również wyrzeźbienie sylwetki i przyjemna formę terapii psychologicznej.

Nie bez powodu w Warszawie organizowane jest coraz więcej zajęć zumby. Nowoczesny pomysł na fitness zapewnia nam szybki efekt, a przy tym świetną zabawę w gronie najbliższych.

Dla kogo zajęcia zumby?

Bez wahania można stwierdzić, że zumba to zajęcia dla każdego bez względu na płeć, wiek, czy typ sylwetki. Jeśli masz wątpliwości, bo nigdy wcześniej nie uczęszczałeś na zajęcia taneczne, nie jesteś mistrzem parkietu lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną - bez obaw. Zumba nie wymaga doświadczenia w fitnessie czy znajomości kroków tanecznych, by przyniosła pożądane efekty. Jest ona nieskomplikowana, a co najważniejsze łatwo dopasować ją do indywidualnych wymagań każdego z uczestników. Prostota układów tanecznych nie wymaga zapamiętywania kroków czy specjalnych szkoleń. Zajęcia zumby to przede wszystkim relaks i zabawa przy muzyce w grupie kilkunastu osób.

Jak przygotować się na zajęcia zumby?

Zumba nie wymaga specjalnego sprzętu, drogiego stroju z profesjonalnych materiałów czy wyspecjalizowanego obuwia. Nie musisz też tracić godzin na szukanie latynoskiego outfitu, jak to w przypadku np. tańca brzucha. Do zumby potrzebny jest luźny strój, wygodne obuwie i… pozytywne nastawienie!

Wybierając bluzkę i spodnie, zwróć uwagę, aby zapewniały Ci one swobodę ruchu i jednocześnie nie przeszkadzały podczas dynamicznych skoków czy wygibasów. Ważny jest również naturalny materiał. Wybierz takie ubranie, które będzie oddychało - będzie w większości z bawełny lub lnu. Dostępne są również specjalne zestawy, które odprowadzają pot i dostosowane są do przebiegu zajęć zumby.

Szukając obuwia pamiętaj natomiast, że musi być ono w 100% wygodne i nie może się ślizgać. Służy do tego specjalna podeszwa typu traper, która umożliwi Ci wykonywanie piruetów czy dynamicznych kroków. Jeśli kupujesz nową parę, na kilka dni przed rozpoczęciem zajęć rozchodź je. Dzięki temu unikniesz odcisków po godzinie spędzonej na sali fitness.

Co daje nam zumba?

  1. Spalanie tkanki tłuszczowej – Czy wiesz, że podczas godzinnych zajęć zumby, spalamy 600 kalorii?! To doskonały wynik! Połączenie ćwiczeń interwałowych, treningu wytrzymałościowego, aerobowego oraz cardio wspomaga gubienie kilogramów. Mieszanie szybkiego i wolnego tempa działa na tłuszcz szybko i zabójczo, dlatego też zmniejszenie obwodu w talii widoczne jest już po kilku zajęciach.
  2. Rzeźbienie sylwetki – Zumba to nie tylko szalone cardio, ale i ćwiczenia zaczerpnięte prosto z sali fitness. Rozciąganie i wszelkiego rodzaju ćwiczenia wzmacniające doskonale wysmuklają sylwetkę i budują nasze mięśnie w szczególności w okolicach pośladków, ud czy talii. Chcesz zobaczyć sześciopak na swoim brzuchu ? Czym prędzej biegnij na zajęcia zumby!
  3. Poprawa kondycji – Jeżeli męczy Cię wchodzenie po schodach, a gonitwa za autobusem sprawia, że serce chce Ci wyskoczyć, zumba to coś dla Ciebie. Połączenie interwałów wzmacnia pracę serca i poprawia naszą kondycję.
  4. Uśmiech od ucha do ucha – Stresujący szef, nerwowa atmosfera, brak motywacji – jest na to lekarstwo i to nie w tabletce a… w klubie fitness! Znajdź zajęcia zumby w Warszawie i zapomnij o codziennych stresach. Gwarantowany uśmiech po każdym wyjściu z zajęć. W końcu od wieków wiadomo, że aktywność fizyczna i muzyka to lek na wszelkie smutki.
  5. Nowe znajomości – Zumba przyciąga pozytywnie zakręconych. Ćwiczenia w grupie przy muzyce nie tylko radują, ale i zbliżają do siebie ludzi. Poznaj nowe, ciekawe osoby i stwórzcie zumbową rodzinkę!
  6. Rozluźnia ciało – Zumba pozwala nie tylko się rozruszać, ale także uwolnić swój umysł. Idąc na zajęcia uczestnicy nie czują, że idą na siłownię czy zaawansowany trening, a do miejsca gdzie praca nad sylwetką to czysta przyjemność… i świetna zabawa.
  7. Buduje wyczucie rytmu – Jeśli czujesz, że nie jesteś królem parkietu, zamiast zajęć nastawionych wyłącznie na taniec, wystarczy wpisać do swojego grafiku kilka razy w tygodniu zumbę. Zamień serie brzuszków na ten popularny trening fitness i poczuj latynoskie rytmy. Oprócz pięknej sylwetki, staniesz się gwiazdą na dancingach!

Choć zumba kojarzona jest ze sportem dla pań, przekonuje się do niej coraz więcej panów. Nie bez powodu! Zumba to cała masa korzyści zawarta w godzinie zajęć. Jeśli trening na siłowni Cię nuży, a zajęciom ABS czegoś wg Ciebie brakuje, czym prędzej udaj się na zajęcia zumby. Zumba to radosny trening pełen pozytywnej energii, który niesie za sobą wiele zalet. Mniej kilogramów, lepsza kondycja, a przede wszystkim piękny wygląd, uśmiech i pewność siebie.