ashtanga joga Warszawa

Znajdź klub ashtanga joga w Warszawie
i bezpłatnie zarezerwuj zajęcia ashtanga jogi

Nie znalazłeś poszukiwanego klubu dla "ashtanga joga Warszawa"? Dodaj go samodzielnie!

Dodaj klub

Ashtanga joga - prawdziwy wycisk

zajęcia ashtanga joga w Warszawie

Ashtanga joga to jedna z odmian jogi, która skierowana jest do miłośników dużego wysiłku lubiących poczuć “prawdziwy wycisk”. Joga od lat podbija serca całego świata, a to dlatego, że jest to nie tylko świetna forma spędzania wolnego czasu, ale i również doskonały sposób dbania o siebie I swoje zdrowie.

Czym jest Ashtanga Joga?

Ashtanga joga to serie pozycji, koncentrujące się na oddechu, pozycji ciała, koncentracji wzroku oraz bandach (wewnętrznych zaciskach). Wykonując na zajęciach uważnie wszystkie te elementy, mamy możliwość osiągnąć szybkie efekty i poprawić kondycję naszego ciała i umysłu. Ashtanga to połączenie ruchów przypominających powitanie słońca, pozycji siedzacych oraz technik oddechu.

Choć w Polsce jest to dość świeża dyscyplina, w USA i w Zachodniej Europie porwała już miliony osób. Za oceanem organizowane są specjalne spotkania dla miłośników tego rodzaju jogi. Powszechne są również sklepy ze specjalnymi akcesoriami do Ashtangi, a w kioskach roi się od specjalistycznych magazynów o tej tematyce. Uczęszczanie na zajęcia stało się w pewnym sensie trendem, który zachęca do dbania o harmonię umysłu i ciała.

Ashtanga joga to cała masa korzyści!

Ashtanga joga wymaga od ćwiczących nie lada wysiłku. Choć wielu z nas joga dotychczas kojarzyła się z wyciszeniem i relaksem, ten rodzaj zajęć jest jego zupełnie odmienną formą, która ma niezwykle dynamiczny charakter. Regularnie uczęszczając na zajęcia Ashtanga joga możemy zapewnić sobie świetną sylwetkę i zgubić zbędne kilogramy.

Ashtanga joga to połączenie klasycznych ćwiczeń i spokojnego rytmu jogi. Dzięki temu rozwijamy nie tylko nasze ciało, ale i umysł. Jeśli więc zmagasz się z ciężką pracą, masz na głowie mnóstwo spraw, wystarczy znaleźć zajęcia Ashtanga joga w Warszawie i czym prędzej udać się do klubu.

Wymaga ona dyscypliny I konsekwencji. Dlatego też regularne uczęszczanie na zajęcia gwarantują szybkie i widoczne efekty. To nie tylko zdrowy wygląd, ale również większa pewność siebie, chęć i siła do działania oraz wyciszony umysł. Jeśli tłumisz w sobie negatywną energię, podczas Ashtangi nie tylko “wylejesz z siebie siódme poty”, ale również dasz upust wszystkim emocjom.

Ashtanga eliksirem młodości

Zastanawiasz się czemu Madonna czy Gwyneth Paltrow wyglądają na 20 lat młodsze? To wszystko za sprawą regularnego uczęszczania na zajęcia Ashtangi. Joga nie jest zwykłą dyscypliną sportową, a wyjątkowym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. To również sposób na życie, który w dłuższej perspektywie może zagwarantować nam nie tylko świetne samopoczucie, ale i harmonię ciała oraz umysłu.

Ashtanga joga dla lepszego życia

Ashtanga joga pozwala pokonać swoje słabości i zwyciężyć z wszelkimi ograniczeniami. Joga pozwala nam osiągnąć wiele korzyści, ale w zamian za poświęcenie, wytrwałość i konsekwencję.

Każdy z nas wnosi do zespołu coś nowego. Każdy jest nowym elementem, który wprowadza inne emocje. Każdy przychodzi z różnym bagażem życiowych doświadczeń. Piękno jogi polega na tym, że bez względu na to, jacy jesteśmy i co siedzi w naszym umyśle, na godzinnych zajęciach Ashtanga joga potrafimy się zjednoczyć i razem uciec do innego świata.

Joga jest więc doskonałym lekarstwem na jesienną chandrę, gorszy nastrój czy brak chęci. Ashtanga swoją dynamiką zachęca do zmian i dodaje energii już po pierwszych zajęciach.

Regularne uczestniczenie w zajęciach Ashtangi pozwoli nam nie tylko zmienić styl życia i poprawić samopoczucie, ale również zwyciężyć z traumami z przeszłości, pokonać lęki i zdobyć impuls do zmian.

Energiczne zajęcia pomagają również zwalczyć bóle i dolegliwości. Nie bez powodu zaawansowani jogini cieszą się zdrowiem i brakiem dyskomfortu kręgosłupa, bólów głowy czy stawów. To również lepsza satysfakcja z życia seksualnego oraz gwarancja poprawy relacji z najbliższymi.

Życie w stolicy to często nie lada wyzwanie. Stres, korki i pośpiech źle wpływają na nasze życie. Podczas 1,5 godzinnych sesji możemy rozluźnić nasz umysł, nauczyć się odpowiedniego oddechu, a co za tym idzie zapewnić sobie lepszy sen i uwolnić się od niepotrzebnych nerwów.

Ashtanga jest o tyle ciekawą odmianą jogi, że poprzez dodatkowy duży wysiłek, gubimy kilogramy i wypacamy toksyny z organizmu. Dzięki temu czując się lekko i komfortowo, każdy kolejny dzień możemy witać z uśmiechem oraz cieszyć się pełnią życia.

Dla kogo zajęcia Ashtangi?

Opowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – dla każdego! Choć wielu z nas joga kojarzy się z religią i medytacją, Ashtanga ma bardziej charakter fitnessowy i relaksacyjny.

Na zajęcia Ashtangi często uczęszczają sportowcy. Przykładem tego może być niemiecka reprezentacja piłki nożnej. Jest to świetna forma rozciągania spiętych mięśni i inny niż zwykle rodzaj treningu. Może to być więc doskonałe uzupełnienie treningów siłowych i cardio.

Dla pań dbających o piękny wygląd, Ashtanga joga zagwarantuje smukłą sylwetkę i zdrowy wygląd skóry. Pozwala również osiągnąć harmonię ciała i poczuć się lekko oraz kobieco. Piękne, subtelne ruchy, świadomość własnego ciała, wzmocnione mięśnie brzucha, pleców i ramion to tylko niektóre korzyści, które mogą osiągnąć panie, które konsekwentnie będą uczestniczyły w zajęciach.

Ashtanga to również doskonała alternatywa dla tych, którzy pragną zmienić swój styl życia na lepszy i zdrowszy. Ashtanga pozwala oczyścić organizm i przekonać się do zmiany nawyków. Stosując zdrową dietę i regularnie uczęszczając na zajęcia Ashtanga joga poczujemy się świetnie szybciej niż nam się wydaje. To właśnie dlatego gwarantowane i widoczne efekty przyciągają coraz więcej zainteresowanych!