bikram joga Warszawa

Znajdź klub bikram joga w Warszawie
i bezpłatnie zarezerwuj zajęcia bikram jogi

Nie znalazłeś poszukiwanego klubu dla "bikram joga Warszawa"? Dodaj go samodzielnie!

Dodaj klub

Gorąca bikram joga

zajęcia bikram joga w Warszawie

Wysoka temperatura, wymagające pozycje i 90 minut pełne przyjemnego wysiłku – czym przyciąga bikram joga, którą ćwiczy coraz więcej miłośników zdrowego stylu życia? Przekonajmy się, na czym polegają oraz jakie korzyści mogą przynieść regularne zajęcia bikram jogi.

Bikram joga podbija świat!

Bikram joga to połączenie 26 pozycji hatha jogi, które ćwiczymy w pomieszczeniu, w którym temperatura wynosi około 41 stopni celsjusza przy 40% wilgotności. George Cloney, David Bekham czy Serena Williams to tylko niektóre ze światowych gwiazd, które wybrały tę dość oryginalną, ale niezwykle zdrową i skuteczną odmianę jogi.

Zajęcia bikram joga stworzył hindus Bikram Choudhury, który jako trzykrotny mistrz jogi, ćwiczył również podnoszenie ciężarów. Gdy podczas olimpiady dorobił się kontuzji kolana i z dnia na dzień musiał zrezygnować z kariery sztangisty (groziła mu amputacja), postanowił regularnie ćwiczyć jogę. Po pół roku rutynowych sesji i znów mógł samodzielnie chodzić, a swoją metodę postanowił pokazać światu. Bikram joga zorientowana jest na fizycznej odmianie jogi. Nastawiona jest ona na terapię i lecznictwo, a wysoka temperatura podczas zajęć zapobiega wszelkim kontuzjom i zapewnia bezpieczne rozciąganie.

Bikram Choudhury dotychczas nauczył ponad 3000 nauczycieli, a bikram joga dostępna jest na każdym kontynencie. Aktualnie można ćwiczyć ją w ponad 700 szkołach znajdujących się zarówno w Stanach, jak i w Australii. Co najlepsze, jeśli poszukujesz zajęć bikram jogi w Warszawie, również będziesz mógł udać się na zajęcia w stolicy.

Dla kogo zajęcia bikram joga?

Wymagająca aczkolwiek niezwykle motywująca 90-o minutowa sesja skierowana jest do każdego bez względu na tryb życia, budowę ciała czy wiek. Ćwiczą ją zarówno pasjonaci aktywności fizycznej, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem i zdrowym stylem życia. Wysoka temperatura podczas zajęć przyciąga miłośników ciepła i świetnie wpływa na nasz organizm. Dzięki gorącej aurze, mięśnie pracują o wiele intensywniej, przyspiesza się spalanie tłuszczu oraz praca serca. To również doskonały sposób na głęboką detoksykację organizmu.

W wysokiej temperaturze o wiele szybciej się pocimy, przez co łatwiej uwalniamy z ciała zanieczyszczenia i niezdrowe substancje. Po 90-o minutowej sesji, jesteśmy więc nie tylko zdrowsi, ale także nasza skóra staje się gładsza i jędrniejsza. Bikram joga to rodzaj treningu wydolnościowego nakierowanego na odpowiednie techniki oddechu.

Co najważniejsze i najbardziej przyciągające, wysoka temperatura, która panuje na sali zajęć bikram jogi, pozwala pełni się zrelaksować i zapomnieć o wszelkich zmartwieniach. Sala bikram jogi warunkami przypomina saunę, dlatego jest również postrzegana jako formę odprężenia po intensywnej aktywności fizycznej.

Korzyści z zajęć bikram jogi

Aby joga przynosiła efekty, niezwykle ważne jest regularne uczęszczanie na zajęcia, dokładność wykonywanych pozycji oraz pozytywne nastawienie. Spełniając te trzy warunki, czeka nas cała lista pozytywnych właściwości dla naszego ciała, zdrowia i umysłu:

 1. Oczyszcza organizm z toksyn
 2. Zwiększa witalność
 3. Poprawia krążenie krwi
 4. Wspomaga trawienie oraz zwiększa metabolizm
 5. Pomaga osiągnąć upragnioną wagę ciała i ją utrzymać
 6. Zwiększa dopływ tlenu do komórek
 7. Zmniejsza stres
 8. Reguluje poziom cukru we krwi
 9. Leczy kontuzje oraz świetnie wpływa na ich zapobieganie
 10. Wspomaga koncentrację
 11. Poprawia elastyczność mięśni
 12. Buduje mięśnie brzucha, nóg oraz pleców
 13. Obniża apetyt
 14. Wzmacnia odporność
 15. Dodaje siły i energii
 16. Dobrze wpływa na stawy kolanowe
 17. Leczy dolegliwości kręgosłupa
 18. Intensywnie trenuje mięśnie, ścięgna, wiązadła i stawy
 19. Wyzwala hormon szczęścia
 20. Stymuluje pracę tarczycy

Jak się przygotować do zajęć bikram jogi?

Niezwykle ważny podczas przygotowań jest wybór odpowiedniego stroju. Należy wziąć pod uwagę, że w trakcie zajęć będziemy się pocić, dlatego warto wybierać dopasowane ubrania z lycry specjalnie stworzone dla sportowców, które nie wchłaniają potu. Należy pamiętać również, że strój musi gwarantować swobodę ruchów i jednocześnie dopasowywać się do ciała.

Co najlepsze powstaje coraz więcej kolekcji skierowanych do aktywnych kobiet i mężczyzn, które nie tylko są funkcjonalne, ale również wyglądają modnie. U pań są to najczęściej komplety legginsów i dopasowanych topów, natomiast panowie mogą założyć elastyczne spodenki.

Bikram joga ze względu na wysoką temperaturę podczas zajęć umożliwia ćwiczenie w bikini i kąpielówkach, jednak należy zwrócić szczególną uwagę, aby strój nie odsłaniał zbyt dużo i aby nie krępował tym samym nas i innych uczestników jogi.

Na zajęcia bikram jogi zabierz matę do jogi, dwa ręczniki oraz dużą wodę niegazowaną. Na 2-3 godziny przed sesją unikaj jedzenia i staraj się odpowiednio nawodnić organizm.

Pamiętaj również o odpowiedniej higienie, a na czas zajęć nie korzystaj z perfum, dezodorantów i zmyj makijaż.

Aby czerpać z zajęć jak najwięcej korzyści, po odbytych zajęciach postaraj się pozostać w wyciszonym, zrelaksowanym nastroju, tak długo jak to możliwe. Nie zapomnij również o stałym nawadnianiu organizmu!